کدخبر: ۳۰۹۲۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
امریکا در عراق چه می‌خواهد/ ورود بدون اجازه تا صدور اطلاعیه حمایت از تظاهرات

امریکا در عراق چه می‌خواهد/ ورود بدون اجازه تا صدور اطلاعیه حمایت از تظاهرات

اقتصادنیوز: حمایت روانی از اقدامات مشکوک سازمان‌های مردم نهاد وابسته به امریکا و عربستان سعودی که به دنبال سوء استفاده از تظاهرات مردمی برای ایجاد ناامتی در عراق هستند در دستور کار واشنگتن قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،به دنبال شروع عملیات “چشمه صلح” ترکیه در شمال سوریه، آمریکا حدود ۱۵۰۰ نظامی این کشور را با تجهیزات سنگین از شمال سوریه خارج و بدون اجازه به خاک عراق منتقل کرد.

نخست وزیرعراق در واکنش به این اقدام امریکا گفت: بغداد از واشنگتن برای ورود غیرقانونی نیروهای نظامی امریکا به عراق شکایت خواهد کرد.

عادل عبدالمهدی اعلام کرد: بغداد اجازه‌ای برای ورود نیروهای آمریکایی خارج شده از شمال سوریه صادر نکرده و کار آمریکا غیرقانونی بوده است.

این در حالیست که سفارت امریکا در بغداد نیز امروز( پنج شنبه) و همزمان با افزایش ناآرامی‎های امنیتی در عراق و فراخوان‌هایی مبنی بر آغاز دوباره اعتراضات خیابانی از روز جمعه،برای چندمین بار با صدور اطلاعیه‌ای از حمایت واشنگتن از برگزاری تظاهرات در عراق خبر داد.

کارشناسان سیاسی معتقدند ورود بدون اجازه نیروهای نظامی امریکا به خاک عراق، اقدامی روانی برای پشتیبانی از فعالیت‌های مشکوکی است که از سوی برخی سازمان‌های مردم نهاد وابسته به این کشور و عربستان سعودی برای سوء استفاده از تظاهرات مردمی در عراق برای ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی دنبال می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند