کدخبر: ۳۲۵۴۵۱ لینک کوتاه

روحانی خبر داد؛

مخالفت شدید رهبری با استعفای رئیس‌جمهور

اقتصادنیوز؛ حسن روحانی در نشست خبری امروز خود گفت: ماه‌های اولیه‌ای چیزی در ذهنم بود به دلایلی که خدمت رهبری اعلام کردم. هنوز مراسم تحلیف و تنفیذ نبود. به رهبری گفتم اگر فکر می‌کنید دولت یا فرد دیگری بهتر است آماده‌ام کنار بروم. ایشان به شدت رد کردند و فرمودند به هیچ عنوان، دلم می‌خواهد تا روز آخر و ساعت آخر فعالیت کنید. بار دیگر در سال ۹۷ این مسئله را مطرح کردم، ایشان فرمودند حتی اجازه نمی‌دهم یک ساعت زودتر مسئولیت را تحویل دهید.

به گزارش اقتصادنیوز؛  حسن روحانی رئیس جمهور در نشستی با خبرنگاران رسانه‌های ‌همگانی داخلی و بین‌المللی، ضمن طرح مهمترین مسایل کشور، مواضع جمهوری اسلامی ایران را ‌درباره مسایل منطقه ای وبین المللی تشریح و تبیین کرد.

در بخشی از این نشت خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) پرسید: در عمل از عمر دولت شما حدود یکسال و نیم باقی مانده است اما این اواخر شاهدیم که شایعاتی مبنی بر استعفای شما مطرح می‌شود، تحلیل شما از انتشار این شایعات چیست؟ آیا شما واقعاً خسته شدید و می‌خواهید استعفا دهید؟

رئیس جمهور نیز پرسید: چه کسانی می‌گویند که من می‌خواهم استعفا دهم؟

و خبرنگار پاسخ داد: احتمالاً رقبای شما مطرح می‌کنند.

رئیس‌جمهوری در ادامه اظهار داشت: به هر حال، استعفا به نظر من خیلی معنا ندارد؛ از آغاز انتخابات آمدیم و به مردم وعده‌ای دادیم و قولی به مردم دادیم؛ پای وعده و قول‌مان تا پایان، تا ساعت آخر ان‌شاء الله خواهیم ماند و تلاش می‌کنیم تا حد امکان آنچه به مردم وعده دادیم را اجرایی کنیم؛هرچند ممکن است شرایط اقتصادی و فشار دشمن یک مقدار مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده باشد.

وی تصریح کرد: هیچ وقت در ذهنم مسأله استعفا مطرح نبوده، البته شما مطرح کردید؛ این را بگویم ماه‌های اولیه‌ای که انتخابات برگزار شد، یک چیزی به دلایلی در ذهن من بود و من خدمت رهبری مطرح کردم و گفتم دولت آمده است و هنوز مراسم به اصطلاح تنفیذ و تحلیف انجام نشده بود. دولت آمده و می‌خواهد کار کند و شما اگر به هر دلیلی فکر می‌کنید دولت و یا فرد دیگری بهتر می‌تواند خدمت کند، آماده‌ام به راحتی کنار روم و ایشان به شدت این را رد کرد و فرمود به هیچ‌ عنوان؛ دلم می‌خواهد تا روز و ساعت آخر شما به خدمت‌تان ادامه دهید و من هم حمایت می‌کنم.

روحانی ادامه داد: یکبار دیگر در سال 97 به دلایلی که الان نمی‌خواهم بگویم در دولت مباحثی که مطرح شد؛ دو مرتبه خدمت ایشان مطرح کردم، ایشان فرمود که من حتی اجازه نمی‌دهم دولت یک ساعت زودتر مسئولیت را؛ بحث ماه و هفته نیست؛ یک ساعت هم اجازه نمی‌دهم؛ دولت تا ساعت آخر باید کار خود را انجام دهد و من هم از اول نظرم همین بوده، الان هم نظرم همین است و دولت تا ساعت آخر کار خودش را انجام می‌دهد و به وظیفه خودش عمل می‌کند.

رئیس‌جمهوری اضافه کرد: همه مردم هم تا امروز از نظام و از دولت حمایت کردند و دلشان می‌خواهد شرایط کشور بهتر شود؛ اگر شرایط بهتر می‌خواهیم همه باید از نظام حمایت کنیم؛ در عین حال اگر نقدی داریم، آن نقد را دلسوزانه مطرح کنیم، اشکال ندارد ممکن است جایی اصلاح نیاز داشته باشد؛ بنابراین این حرف و شایعه را قویاً تکذیب می‌کنم؛ دولت پای مسئولیت و عهد خودش تا ساعت آخر خواهد ماند.

مشروح نشست خبری رئیس‌جمهوری را اینجا بخوانید

این مطلب برایم مفید است
211 نفر این پست را پسندیده اند