کدخبر: ۳۲۵۴۶۶ لینک کوتاه

با ارزش ترین برندهای جهان در سال ۲۰۲۰

اقتصاد نیوز: لیست با ارزش ترین برندهای جهان در سال ۲۰۲۰ منتشر شد. آمازون با ارزش ۲۲۰.۷ میلیارد دلار در صدر این لیست و گوگل در مقام دوم قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از زومیت، اخیرا جدیدترین گزارش Brand Finance Global 500 منتشر شده است و آمازون برای سومین سال متوالی در صدر لیست با ارزش ترین برندهای جهان به چشم می خورد. ارزش این برند برابر با 220.7 میلیارد دلار تخمین زده شده است. برای اولین بار ارزش این فروشگاه اینترنتی از مرز 200 میلیارد دلار عبور کرده است. در حالت کلی شاهد افزایش 17.5 درصدی ارزش این برند نسبت به سال گذشته هستیم.

علت این رشد بالا مربوط به گسترش فعالیت های آن در زمینه محاسبات ابری، سرویس های استریم و لجستیک می شود. در مقام دوم این لیست برند گوگل به چشم می خورد. ارزش این برند برابر با 159.7 میلیارد دلار اعلام شده است. پس از گوگل، شرکت اپل با ارزش 140.5 میلیارد دلار خودنمایی می کند. ارزش شرکت اپل در مقایسه با سال 2019، 8.5 درصد کاهش داشته است.

در مقام چهارم این لیست شرکت مایکروسافت قرار گرفته است. ارزش این برند با کاهش 2.1 درصدی به 117 میلیارد دلار رسیده است. سامسونگ در مقام پنجم به چشم می خورد. ارزش این شرکت با 3.5 درصد رشد، در سال 2020 به 94.4 میلیارد دلار می رسد. در مقام هفتم شرکت فیس بوک با ارزش 79.8 میلیارد دلار حضور دارد. ارزش این شرکت در مقایسه با سال گذشته کاهشی 4.1 درصدی داشته است.

با ارزش ترین برندهای جهان
با ارزش ترین برندهای جهان

در مقام دهم لیست با ارزش ترین برندهای جهان در سال 2020 شرکت هواوی خودنمایی می کند. ارزش این شرکت 65 میلیارد دلار تخمین زده شده است. در حال حاضر ارزش مجموع 46 شرکت مطرح در حوزه فناوری به 986.5 میلیارد دلار می رسد. در این میان ارزش شرکت های مخابراتی به علت محبوبیت سرویس های پیام رسان مانند واتساپ، با کاهش روبه‌رو شده است. برای مثال ارزش برند AT&T در مقایسه با سال گذشته کاهشی 32 درصدی داشته است.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند