کدخبر: ۳۲۶۷۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تاثیر رژیم غذایی ناسالم بر روی باروری

اقتصاد نیوز:نتایج یک بررسی جدید حاکی از‌ آن است، رژیم غذایی ناسالم یکی از مهم‌ترین مواردیست که در کاهش اسپرم مردان و درپی‌ آن ناباروری نقش دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، نتایج یک بررسی جدید حاکی از‌ آن است، رژیم غذایی ناسالم یکی از مهم‌ترین مواردیست که در کاهش اسپرم مردان نقش دارد.

این پژوهش که توسط محققان آمریکایی صورت گرفته نشان می‌دهد، مصرف مواد غذایی بی‌ارزش مانند چیپس، پفک و پیتزا می‌تواند در تعداد اسپرم مردان و باروری آنها تأثیر بگذارد.

به گفته کارشناسان علمی، علاوه بر کاهش فعالیت فیزیکی در مردان، در رژیم غذایی نیز به فست‌فودها تمایل زیادی پیدا شده که همین امر باعث به‌هم خوردن متابولیسم بدن می‌شود و در نتیجه با افزایش وزن نوجوانان و جوانان روبه‌رو هستیم که خود عامل مساعد‌کننده‌ای برای ناباروری است.

محققان باور دارند، مردانی که سبک زندگی ناسالم پیروی می‌کنند، دست کم 25 درصد کمتر از افرادی که بر روی یک رژیم غذایی سالم تمرکز دارند، صاحب اسپرم هستند.

دانشمندان تأکید می‌کنند، عاشقان پیتزا، سیب زمینی سرخ کرده و دسرهای قندی از تعداد اسپرم کمتری نسبت به آنهایی که میوه، سبزیجات و ماهی زیاد مصرف می‌کنند، برخوردارند.

محققان تصور می‌کنند که رژیم غذایی ضعیف منجر به کاهش فعالیت در هیپوتالاموس، منطقه‌ای در مغز می‌شود که نقش مهمی در ترشح هورمون‌ها دارد؛ بنابراین بر تولید اسپرم نیز تأثیر می‌گذارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند