تظاهرات مردم لبنان به کاهش ارزش لیره در مقابل دلار

کدخبر: 345050
اقتصاد نیوز: تظاهرات مردمی لبنانی‌ها شامگاه چهارشنبه در اعتراض به اوضاع نابسامان معیشتی و اقتصادی و همچنین کاهش شدید ارزش لیره در مقابل دلار در مناطق مختلف این کشور مجددا از سر گرفته شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تظاهرات مردم لبنان به کاهش شدید ارزش لیره در مقابل دلار در حالی آغاز شد که ۶۵۰۰ لیره لبنان در بازار سیاه معادل یک دلار شده است.

برخی معترضان در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی و گرانی قیمت‌ها،  مسیرهای کورنیش و پل سلیم سلام در بیروت را با زباله و آتش‌زدن  لاستیک‌ها مسدود کردند.

در مقابل، برخی معترضان پل الرینغ در مرکز بیروت الطریق را مسدود کردند و شعارهایی را در محکومیت اوضاع اقتصادی و معیشتی این کشور سر دادند.

در جریان درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی بر روی پل الرینغ در پی مسدود کردن مسیر الاشرفیه به سمت الحمرا شماری مجروح شدند.

اتاق کنترل ترافیک در نیروهای امنیتی لبنان گزارش کرد، عبور و مرور خودرو در جاده سعد نایل از دو سمت و همچنین تقاطع ایلیا صیدا در جنوب لبنان توسط معترضان متوقف شده است.

برخی فعالان در شبکه های اجتماعی خواستار برپایی تحصن آرام در ساعت ۱۰ صبح امروز پنجشنبه در مقابل ساختمان ریاست جمهوری لبنان در بعبدا، مقر نخست وزیر و پارلمان در مرکز بیروت در ساعت ۵ شدند تا مخالفت خود را با دیداری که میشل عون، رئیس جمهور لبنان خواستار انجام آن در بعبدا جهت مذاکره درباره اوضاع سیاسی عمومی و جلوگیری از هرگونه ناامنی شده است اعلام کنند.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما