کدخبر: ۳۴۶۹۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قیام سرخ‌پوست‌ها علیه ترامپ +عکس‌وفیلم

اقتصادنیوز؛ در آستانه حضور دونالد ترامپ در داکوتای جنوبی برای بازدید از «یادبود ملی کوه راش مُر»، سرخ پوستان آمریکایی در اعتراض به غصب سرزمین اجدادی شان تجمع کردند اما این تجمع با دخالت نیروهای پلیس و دستگیری معترضان مواجه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ حضور انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا در ایالت داکوتای جنوبی برای سخنرانی و بازدید از «یادبود ملی کوه راش مُر» تظاهرات بومیان و سرخ پوستان این منطقه را به دنبال داشت.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه روز استقلال این کشور خود را به یکی از بناهای یادبود چهار تن از مشهورترین روسای جمهور ایالات متحده رساند و در این سفر ضمن سخنرانی در تجمع حامیانش، مخالفانش را به باد انتقاد گرفت.

Ulmzco4cI5ax

ترامپ در این سفر از «یادبود ملی کوه راش مُر» در ایالت داکوتای جنوبی دیدن کرد؛ جایی که چهره «آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون و جورج واشینگتن» روی سنگ کنده کاری شده ‌است. این یادبود که در سال ۱۹۲۵ میلادی تأسیس گردید، بر روی زمین‌های سرخ‌پوستان قبیله «لاکوتا» قرار دارد.

8cz3a4MDkUSR

خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره این سفر گزارشی منتشر کرد و در آن نوشت: «رئیس‌جمهور دونالد ترامپ در دامنه کوه راش مُر و چهار ماه مانده به روز انتخابات (ریاست جمهوری آمریکا) مستقیما با رای دهندگان سفیدپوست ارتباط برقرار کرد و معترضانی که خواستار برقراری عدالت نژادی شده‌اند را متهم کرد که به "یک کارزار بی رحمانه برای محو کردن تاریخمان" مشغول شده‌اند».

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی در جمع حامیانش به شدت به معترضان تبعیض نژادی در این کشور و حملات به مجسمه ها و بناهای یادآور دوران برده داری در این کشور تاخت.

او گفت: «این جنبش علنا دارد به میراث تک تک اشخاص موجود در کوه راش مُر (آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون و جورج واشینگتن) حمله می‌کند...آمریکایی‌ها باید با افتخار از میراثشان حرف بزنند و نباید مجبور به عذرخواهی درباره تاریخشان بشوند».

ترامپ با اتهام زنی به مخالفان و زدن انگ «چپ افراطی» به آنها خطاب به حامیانش افزود: «ما مرعوب افراد بد و شیطانی نخواهیم شد، این اتفاق نخواهد افتاد».

آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود به بی توجهی ترامپ به توصیه های مقام های ارشد بهداشتی آمریکا درباره خطرات برگزاری تجمعات انتخاباتی به دلیل همه گیری ویروس کرونا اشاره کرد.

در گزارش آمده است : «سخنرانی و آتش بازی در کوه راش مُر در حالی انجام شد که همه گیری (کرونا) بیش از ۱۲۵۰۰۰ آمریکایی را کشته است. رئیس‌جمهور برای جلب جمعیت انبوهی از هواداران به سراسر کشور رفته است هوادارانی که اغلب آنها ماسک نمی‌زنند و به دستورالعمل های بهداشتی برای حاضر نشدن در تجمعات بزرگ توجهی نمی‌کنند».

همزمان با این سفر انتخاباتی ترامپ، کارزار او ابتلای «کیمبرلی گایلفویل» یکی از اعضای کمیته جمع آوری حمایت مالی از کارزار ترامپ و از نزدیکان دونالد ترامپ جونیور (پسر ارشد ترامپ) به ویروس کرونا را تایید کرد.

به گفته رئیس کمیته تامین مالی کارزار ترامپ، گایلفویل و پسر ارشد ترامپ خود را در قرنطینه قرار داده و حضور در تجمعات و برنامه ها را لغو کرده‌اند.

ابتلای یکی از نزدیکان ترامپ به کرونا، تنها خبر جنجالی سفر رئیس‌جمهور آمریکا به داکوتای جنوبی نبود.

پیش از بازدید ترامپ از کوه راش مُر، بومیان و سرخ پوستان این منطقه در اعتراض به غصب سرزمین اجدادی شان تظاهرات کردند. منطقه‌ای که یادبود کوه راش مُر در آن مستقر است، متعلق به سرخ پوستان قبیله لاکوتا بوده است.

DIApe6tlN9LX

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند