نگرانی نانسی پلوسی از دخالت چین و روسیه در انتخابات آمریکا

کدخبر: 354935
اقتصاد نیوز : رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نظر جمهوریخواهان مبنی بر اینکه چین تهدید شماره یک علیه روند انتخاباتی ۲۰۲۰ است را زیر سوال برد و مدعی شد که نباید از روس‌ها غافل شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نهادهای جاسوسی آمریکا هفته گذشته با انتشار گزارشی، مدعی دخالت ایران، چین و روسیه در روند انتخاباتی آمریکا شدند.

 

بنابر گزارش فوربز، اما در حال حاضر، حزب جمهوریخواه و دموکرات بر سر این مسئله که دخالت کدام یک از این کشورها، در کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ بیشتر است؛ دچار اختلاف شده‌اند.

درحالی که «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید، انگشت اتهام را به سوی چین نشانه رفته است؛ «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نظر متفاوتی دارد و مدعی است حجم مداخلات مسکو و پکن به هیچ وجه یکسان نیست چراکه روس‌ها هفت روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز در حال چوب گذاشتن لای چرخ انتخابات آمریکا هستند.

پلوسی در این باره ادامه داد: آنها می‌گویند چینی‌ها طرفدار بایدن هستند؛ موضوعی که درباره آن اطلاعی نداریم. اما آنها واقعاً (در مقایسه با روسیه) دخالت چندانی ندارند. اما روس‌ها این کار را در انتخابات ۲۰۱۶ انجام دادند و اکنون نیز به آن ادامه می‌دهند.

این در حالی است که ماه میلادی گذشته نیز پلوسی به همراه جمعی از دموکرات‌های کنگره مدعی شده بود دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، تعمداً اطلاعات مربوط به دخالت روسیه در روند انتخاباتی ۲۰۲۰ را پنهان می‌کند.

دموکرات‌ها مدعی هستند که مداخلات روسیه با هدف حمایت از ترامپ انجام می‌شود حال آنکه جمهوریخواهان همین اتهام را به چین و «جو بایدن» نامزد حزب رقیب نسبت می‌دهند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما