کدخبر: ۳۶۷۱۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ماجرای ای‌میل‌های تازه منتشر شده هیلاری کلینتون چیست؟

اقتصاد نیوز : دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اکنون با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) ۲۰۲۰ میلادی تلاش می‌کند حجم بیشتری از ایمیل‌های خانم کلینتون را از حالت محرمانه خارج و آنها را منتشر کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از همشهری آنلای:  به نقل از یورونیوز، ترامپ هرچند برای انتشار هرچه سریعتر ایمیل‌های هیلاری کلینتون اصرار دارد، اما هنوز هیچ متن جدیدی از ایمیل‌های وزیر خارجه پیشین آمریکا منتشر نشده است.

ماجرا اما آنجا آغاز شد که دونالد ترامپ از مایک پمپئو، وزیر خارجه فعلی آمریکا انتقاد کرد که چرا ایمیل‌های هیلاری کلینتون در زمان تصدی وزارت خارجه آمریکا از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ را منتشر نکرده است. بعد از آن بود که تلاش‌ها برای از طبقه‌بندی خارج کردن ایمیل‌های خانم کلینتون از سوی دولت آمریکا سرعت گرفت.

با این وجود تا این لحظه هنوز متن یا ایمیل «تازه‌ای» از خانم کلینتون منتشر نشده است. روز جمعه ۹ اکتبر (۱۸ مهر) مایک پمپئو در گفتگو با شبکه فاکس نیوز اعلام کرد در اولین فرصت ممکن و احتمالا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این ایمیل‌ها منتشر خواهد شد.

ای میل کلینتون

وب‌سایت فارن پالسی روز سه‌شنبه ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر)، در مقاله‌ای به این موضوع پرداخت و این پرسش را مطرح کرد که این ایمیل‌ها شامل چه موضوعاتی خواهد بود؟ فارن پالسی در این مقاله همچنین اعلام کرد ما هنوز نمی‌دانیم قرار است چه میزان از ایمیل‌های خانم کلینتون در زمان حضور او به عنوان وزیر امور خارجه منتشر شود. ضمن اینکه نمی‌دانیم محدودیت‌های موضوعی در خصوص انتشار وجود خواهد داشت یا خیر؟

با وجود این در ۲۴ ساعت گذشته در شبکه‌های اجتماعی فارسی زبان مطالب گسترده‌ای از موضوعات عجیب و غریب منتشر شد که مدعی بودند از ایمیل‌های تازه هیلاری کلینتون استخراج شده‌اند، اما این ادعاها واقعی نبودند، چرا که اساسا هنوز ایمیل جدیدی منتشر نشده که از میان آنها اسنادی استخراج شود.

البته قبلا بیش از ۳۰ هزار ای‌میل‌های رد و  بدل‌شده بوسیله هیلاری کلینتون مربوط به فاصله زمانی ۳۰ ژوئن ۲۰۱۰ تا ۱۲ اوت ۲۰۱۴ که بر روی یک سرور خصوصی قرار داشتند، با تقاضایی بر اساس «قانون دسترسی آزاد به اطلاعات» بوسیله وزارت خارجه آمریکا به صورت هزاران صفحه PDF منتشر شدند. 

سایت ویکی‌لیکس در ۱۶ مارس ۲۰۱۶ این ای‌میل‌ها و فایل‌های متصل‌شده به آنها به صورت یک آرشیو قابل جستجو درآورد که در این لینک قابل دسترسی است. بعدا در ۲۹ فوریه ۲۰۱۶ مجموعه دیگری شامل ۹۹۵ ای‌میل بوسیله وزارت خارجه آمریکا منتشر شد که در ۲ فوریه ۲۰۱۸ به آرشیو ویکی‌لیکس افزوده شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند