با فشار روی این ۵ نقطه اشتهای خود را کاهش دهید

کدخبر: 373664
اقتصادنیوز : در صورتی که نگران مشکل پرخوری و اضافه وزن هستید، این گزارش را بخوانید تا راهکارهای ارائه شده کمک دهنده شما باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،   برای افرادی که دوست دارند وزن خود را کاهش دهند، بزرگ‌ترین چالش دوری از گرسنگی است. بسیاری از این افراد نمی‌توانند لاغر شوند، زیرا نمی‌توانند پرخوری را متوقف کنند. اگر شما نیز نگران همین مشکل هستید، این گزارش را بخوانید. راهکار ارائه شده در این گزارش می‌تواند برای‌ شما کمک‌کننده باشد.

اگر بتوانید هیپوتالاموس را تنظیم کنید (بخشی از مغز که گرسنگی، اشتها، هضم و هورمون‌های گرسنگی را کنترل می‌کند) می‌توانید به سرعت لاغر شوید. در این قسمت پنج نقطه طب فشاری آورده شده که اعمال فشار روی آن‌ها می‌تواند میل به خوردن و گرسنگی شما را کنترل کند.

 نقطه شکم

نقطه شکم حدود ۵ سانت زیر ناف است. این نقطه را با استفاده از انگشت اشاره و انگشت میانی به مدت دو دقیقه با حرکت دورانی ماساژ دهید. این کار را هر روز به مدت دو دقیقه انجام دهید. این نقطه بر سیستم هضم تمرکز دارد و با تقویت همزمان سیستم ایمنی بدن عملکرد آن را افزایش می‌دهد. ماساژ دادن این نقطه به رفع یبوست نیز کمک می‌کند.

 نقطه گوش

نقطه‌ای را که فک و گوش به هم می‌رسند را فشار دهید و به مدت یک دقیقه این کار را ادامه دهید. انجام این کار به کنترل اشتها و کاهش فشار روی گردن و کمر کمک می‌کند.گوش

نقطه زانو

این نقطه را در پنج سانتی پایین زانو پیدا کنید. اگر هنگام خم و راست کردن پا، عضلات زیر انگشت حرکت می‌کنند، نقطه مناسب را پیدا کرده‌اید. ماساژ این نقطه را شروع کرده و به مدت دو دقیقه ادامه دهید.

ماساژ دادن این نقطه به بهبود هضم غذا کمک می‌کند. این کار را هر روز برای غلبه بر میلِ شدید خوردن انجام دهید.زانو

نقطه آرنج

این نقطه را در قسمت داخلی آرنج پیدا کنید. ماساژ دادن این نقطه عملکرد روده را تحریک می‌کند و به از بین بردن گرمای اضافی و رطوبت ناخواسته از بدن کمک می‌کند. هر روز این نقطه را با استفاده از انگشت شست فشار دهید تا فشار کافی وارد شود.

آرنج

نقطه مچ پا

این نقطه حدود ۵ سانت بالای مچ پا در قسمت داخلی ساق است. تحریک آن به تقویت سیستم هضم کمک می‌کند و در متابولیسم وعده‌های غذایی موثر است.

برای وارد آوردن فشار در این نقطه از انگشت شست استفاده کنید و این کار را هر روز انجام دهید.مچ پا

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما