تعویق دوباره سفر نتانیاهو به امارات و بحرین

کدخبر: 382546
اقتصاد نیوز : با توجه به تصمیم رژیم صهیونیستی برای قرنطینه مجدد فلسطین اشغالی، بنیامین نتانیاهو بار دیگر سفر خود به امارات و بحرین به عنوان دو کشور سازشگر را به تعویق انداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ​مسئولان اماراتی و صهیونیستی اعلام کردند، نتانیاهو قرار بود هفته آینده به امارات و بحرین سفر کند که به دلیل شرایط کرونایی و تصمیم تل آویو برای قرنطینه مجدد فلسطین اشغالی به زمان دیگر موکول شده است.

بنا به این گزارش، این سومین باری است که سفر نتانیاهو به دو کشور یاد شده، چند روز قبل از موعد مقرر آن به تعویق می‌افتد.

دومین باری که نتانیاهو سفر خود به امارات و بحرین را به تعویق انداخت، به تاریخ 13 ماه دسامبر (25 آذرماه) بر می‌گردد که در آن نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل آنچه که «تحولات در عرصه سیاسی اسرائیل» خوانده شد، سفرش به این دو کشور سازشگر را برای دومین بار لغو کرد.

پس از تعویق بار دوم سفر نتانیاهو به امارات و بحرین، قرار بود وی در تاریخ 30 دسامبر (نهم دی ماه) به منطقه خلیج فارس سفر کند که به بهانه کرونا و قرنطینه مجددا به تعویق افتاده است.

سفر نتانیاهو به به امارات و بحرین برای اولین بار در تاریخ 25 نوامبر (پنجم آذرماه) لغو و به تاریخ اول و دوم دسامبر (11 و 12 اذرماه) موکول شد که اماراتی‌ها به بهانه مصادف بودن تاریخ آن با روز استقلال کشورشان (دوم دسامبر) با سفر بنیامن نتانیاهو مخالفت کردند.

طرف‌های اماراتی و بحرینی تابستان گذشته با وجود مخالفت‌های شدید فلسطینیان، روابط خود با رژیم صهیونیستی را عادی‌ و توافقنامه سازش را با حضور در کاخ سفید و در مقابل ترامپ امضا کردند.

تیتر یک
  • کابوس دموکرات‌ها به واقعیت می‌پیوندد؟

    اقتصادنیوز: ستون نویس نیویورک‌تایمز توانایی دونالد ترامپ و یارانش برای اقدام به کودتا در جریان انتخابات سال ۲۰۲۴ را…

از دست ندهید
بلیط هواپیما