شوک طلایی به سکه / پیش بینی قیمت سکه امروز

کدخبر: ۵۶۶۵۹۷
روز دوشنبه به دنبال افت قیمت دلار و اونس طلا، فشار فروش در بازار سکه به طور معناداری بیشتر شد و حتی قیمت سکه برای ساعاتی سطح 30 میلیون و 500 هزار تومان را از دست داد.
شوک طلایی به سکه / پیش بینی قیمت سکه امروز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در صورتی که اونس طلا زیر مرز 2 هزار دلار باقی بماند، دشوار است که  قیمت سکه امامی  بتواند خود را بالای مرز 30 میلیون تومانی حفظ کند.

روز دوشنبه به دنبال افت  قیمت دلار  و اونس طلا، فشار فروش در بازار سکه به طور معناداری بیشتر شد و حتی  قیمت سکه  برای ساعاتی سطح 30 میلیون و 500 هزار تومان را از دست داد.

تحلیلگران فنی باور دارند در صورتی که در روز جاری، سکه محدوده 30 میلیون و 200 هزار تومان را از دست بدهد، احتمال افت قیمت به زیر مرز 30 میلیون تومان وجود خواهد داشت.

به باور فعالان، نزول شدید بهای اونس طلا در هفته جاری و از دست رفتن مرز 2 هزار دلار از مهمترین عواملی بود که تمایلات نزولی در بازار سکه را بیشتر کرد.

بخشی از فعالان باور دارند که در صورت ماندن اونس طلا زیر مرز 2 هزار دلار، خریداران بزرگ وارد بازار نخواهند شد. البته تغییرات قیمتی دلار نیز برای سکه‌بازان اهمیت زیادی دارد و عبور اسکناس آمریکایی در بازار غیررسمی از کانال 52 هزار تومان می‌تواند سمت و سوی انتظارات در بازار سکه را تغییر دهد. با این حال حداقل تا روز دوشنبه تمایل صعودی قوی در بازار دلار وجود نداشت و دشوار است که این ارز جریان بازار سکه را به طور قابل ملاحظه در روز جاری تحت تاثیر قرار دهد.

به نظر می‌رسد که سکه همچنان گرفتار زندان 30 الی 32 میلیون تومان خواهد بود و برای خروج از این محدوده نیاز به تغییرات معنادار دلار و اونس طلا خواهد داشت. 

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی