بازگشت شاخص کل به کانال 1.4 میلیونی پس از 7 ماه؛

صعود شاخص فرابورس به کانال جدید

کدخبر: 431027
اقتصاد نیوز : روز چهارشنبه شاخص کل فرابورس 281 واحد بالا آمد و با صعود به کانال 20 هزار تایی در سطح 20 هزار و 193 واحد قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با افزایش 30 هزار و 414 واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و 406 هزار و 60 واحد رسید و پس از 7 ماه به کانال 1.4 میلیونی بازگشت. 

شاخص هم وزن نیز با رشد 2 هزار و 574 واحدی در سطح 403 هزار و 364 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 281 واحد بالا آمد و با صعود به کانال 20 هزار تایی در سطح 20 هزار و 193 واحد قرار گرفت.

ورود پول حقیقی

روز چهارشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 41 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

 در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به سهام تاپیکو (شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 57 میلیارد تومان بود. پس از تاپیکو، وغدیر (شرکت سرمایه‌گذاری غدیر) و فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

بورس

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص 

روز سه‌شنبه نمادهای «فارس»، «فملی» و «شستا» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. میدکو، کگل، کچاد، تاپیکو، وامید، وغدیر و پارسان دیگر نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. 

همچنین سه نماد «خودرو»، «وتجارت» و «همراه» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، لطیف و گدنا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 10 هزار و 426 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 41 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 22 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 7 هزار و 692 میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در 109 روز کاری گذشته از 27 بهمن 1399 تاکنون است.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 36 درصد رشد کرد و در رقم 805 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 12 درصد کاهش یافت و 390 میلیارد تومان شد.

شرکت سپید ماکیان (با نماد معاملاتی سپید) با صف‌ خرید 174 میلیارد تومانی برای هشتمین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سپید، نمادهای فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) و وهامون (شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به غدام (خوراک دام پارس) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 64 میلیارد تومانی داشت. پس از غدام، ثالوند (سرمایه‌گذاری مسکن الوند) و سنیر (سیمان سفید نی‌ریز) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما