محدودیت‌های کرونایی صدای آلمانی ها را درآورد

کدخبر: 397665
اقتصاد نیوز : در اعتراض به محدودیت های کرونایی، صدها نفر در شهر لایپزیگ آلمان با خودروهای خود در خیابان ها به حرکت درآمدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در آلمان و اتریش هزاران نفر اعتراض خود به ادامه محدودیت های شدید کرونایی که زندگی و کار را برای شهروندان مختل کرده، به نمایش گذاشتند.

 نشریه اشپیگل گزارش داد، در اعتراض به محدودیت های کرونایی، صدها نفر در شهر لایپزیگ آلمان با خودروهای خود در خیابان ها به حرکت درآمدند. همچنین در شهرهای زاکسنس و زاکسن-آنهالت حرکت اعتراضی مشابهی از سوی شهروندان انجام گرفت.

طی دو ماهی که از شروع واکسیناسیون سراسری علیه همه گیری کرونا در آلمان می گذرد، تنها حدود پنج‌ درصد از جمعیت این کشور دست کم یک دوز از این واکسن را دریافت کرده است.

چهارشنبه تارنمای شبکه دویچه وله به نقل از موسسه روبرت کخ گزارش داد: تا کنون حدود شش‌ میلیون و ۴۰۰هزار نفر واکسینه شده اند که از این میان چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر یک دوز و دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز دومین دوز را دریافت کرده‌اند.

«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در حالی بهبود شرایط را منوط به واکسیناسیون تمامی شهروندان کرده که کندی روند واکسیناسیون، انتقادهای زیادی را متوجه دولت وی کرده است.

شهر وین پایتخت اتریش نیز امروز شاهد حضور صدها معترض به سیاست های کرونایی دولت بود. به گزارش خبرگزاری آ.پ.آ اتریش شرکت کنندگان، خود را از مناطق و با استفاده از ناوگان عمومی به مرکز این شهر رسانده و صدای اعتراض خود به محدودیت های شدیدی که زندگی شهروندان را مختل کرده است، به گوش مقامات دولتی رساندند.

تظاهرات کنندگان با سردادن شعارهایی علیه دولت خواستار کناره گیری «سباستین کورتس» صدراعظم جوان اتریش شدند. در جریان این حرکت های اعتراضی پلیس با حضور در صحنه تلاش می کرد پروتکل های بهداشتی از قبیل حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک از سوی شرکت کنندگان رعایت شود.

سه شنبه گذشته «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش اعلام کرد که در زمینه تحقیق و تولید واکسن های جدید، دولت های این کشور و دانمارک همکاری با طرف ثالث را برنامه ریزی کرده اند. وی هشدار داد که با شرایط کنونی که واکسیناسیون در اروپا به کندی پیش می رود، کشورهای اروپایی باید خود را برای جهش های بعدی کرونا آماده کنند، از این رو آنها برای تهیه واکسن های نسل دوم دیگر نباید به اتحادیه اروپا وابسته باشند.

تیتر یک
  • رشد مثبت علی‌رغم افزایش نرخ تورم و بیکاری

    اقتصادنیوز؛ صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید چشم‌انداز اقتصادی، پیش‌بینی کرد که اقتصاد ایران در سال پیش رو علی‌رغم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما