توسط مرکز ملی کنترل دفاعی روسیه ؛

هواپیمای شناسایی آمریکا رهگیری شد

کدخبر: 424631
اقتصاد نیوز : مرکز ملی کنترل دفاعی روسیه اعلام کرد: هواپیمای شناسایی آمریکا توسط ۲ فروند جنگنده این کشور بر فراز دریای سیاه رهگیری شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر،  جنگنده های «سوخو- ۳۰» روسیه هواپیمای شناسایی آمریکا که به سمت مرزهای این کشور بر فراز دریای سیاه در حرکت بود را رهگیری کردند.

اسپوتنیک گزارش داد، مرکز ملی کنترل دفاعی روسیه (NDCC) وابسته به وزارت دفاع این کشور امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۲ فروند جنگنده روسی «سوخو- ۳۰» این کشور موفق به رهگیری هواپیمای شناسایی آمریکا بر فراز دریای سیاه شده اند.

بر اساس بیانیه صادره از سوی مرکز ملی کنترل دفاعی روسیه، جنگنده های روسی «سوخو- ۳۰» در این عملیات توانسته اند هواپیمای جاسوسی آمریکایی را از مرزهای این کشور دور کنند.

بیانیه مذکور در ادامه می‌افزاید: پس از نزدیک شدن یک هواپیمای آمریکائی به حریم هوایی روسیه، جنگنده های سوخو- ۳۰ به پرواز درآمده و مأموریت خود را با موفقیت به انجام رسانده اند.

بر اساس اعلام مرکز ملی کنترل دفاعی روسیه، هواپیمای آمریکائی از نوع بوئینگ P-۸ شناسائی شد.

مرکز ملی کنترل دفاعی روسیه در این بیانیه می‌افزاید: تمامی مراحل پرواز جنگنده مذکور کاملاً منطبق با مقررات بین‌المللی در رابطه با استفاده از حریم هوایی صورت گرفت و به هواپیمای آمریکائی اجازه نقض مرز فدراسیون روسیه داده نشد.

تیتر یک
  • تکمیل مثلث سیاسی دولت سیزدهم؛ شمخانی،امیرعبداللهیان و وحیدی

    اقتصاد نیوز: از قرار معلوم ستاد سیاسی کابینه ابراهیم رئیسی تکمیل شد و او درباره متصدیان سه ضلعی سیاسی و امنیتی دولت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما