هشدار هواشناسی؛ باران سنگین در راه این استان

کدخبر: ۵۳۰۳۳۳
اقتصادنیوز: با توجه به عبور متناوب امواج تراز میانی جو از سطح منطقه از بعدازظهر فردا پنج‌شنبه تا اواخر وقت جمعه 6 مهرماه شاهد بارش سنگین باران همراه با رعدوبرق در اغلب مناطق استان قزوین خواهیم بود.
هشدار هواشناسی؛ باران سنگین در راه این استان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «یوسف شیخ‌الملوکی» مدیرکل هواشناسی استان قزوین با اشاره به صدور هشدار زرد مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان قزوین اظهار داشت: با توجه به عبور متناوب امواج تراز میانی جو از سطح منطقه از بعدازظهر فردا پنج‌شنبه تا اواخر وقت جمعه 6 مهرماه شاهد بارش سنگین باران همراه با رعدوبرق در اغلب مناطق استان قزوین خواهیم بود.

خبر مهم درباره شناورسازی ساعات کار ادارات در تهران

وی اضافه کرد: با توجه به بارش باران که میزان آن در نواحی و ارتفاعات کوهستانی بیشتر خواهد بود، شاهد لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید افقی و در نتیجه اختلال در تردد‌های جاده‌ای خواهیم بود و به همین خاطر رانندگان باید هنگام رانندگی به ویژه در مسیرهای برون‌شهری احتیاط‌های لازم را مراعات کنند تا جلوی حوادثی مانند تصادفات زنجیره‌ای گرفته شود.

شیخ‌الملوکی با اشاره به احتمال بالای اصابت صاعقه به ویژه در نقاط بلند و مرتفع کوهستانی گفت: به همین خاطر کوهنوردان و گردشگران باید قید صعود به ارتفاعات در 2 روز آینده را بزنند و حتی‌الامکان از تردد بی‌جا در مناطق کوهستانی خودداری کنند.

قیمت دلار از قفس پرید

وی با بیان اینکه در روزهای آینده شاهد وزش بادهای شدید لحظه‌ای خواهیم بود، ادامه داد: به همین خاطر کارفرمایان باید کار در فضای باز به ویژه در اماکن و مناطق مرتفع را تعطیل کنند و در ضمن شهرداری‌ها باید نسبت به محکم کردن سازه‌های سبک و موقت مثل تابلوهای تبلیغات شهری اقدام کنند و گلخانه‌داران هم باید پوشش گلخانه‌های خود را مستحکم سازند.

عضو شورای مدیریت بحران استان قزوین در بخش دیگری از این گفتگو همچنین تردد در کنار رودخانه‌های فصلی در مناطق پربارش را خطرناک دانست و گفت: توصیه ما به گردشگران و مسافران این است که از تردد در حاشیه و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

شیخ‌الملوکی افزود: بعد از ابتدای بارش‌ها از اواسط هفته آینده شاهد سرد شدن تدریجی هوای اغلب مناطق استان قزوین خواهیم بود و در این روزها کشاورزان و باغداران باید با سنجش مرتب دمای هوا محصولات پاییزی خود را از سرمازدگی حفاظت کنند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: بازارهای فلزات در این هفته با ردیابی سیگنال‌های فدرال رزرو مبنی بر اینکه نرخ‌های بهره را با سرعت کمتری در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید