کدخبر: ۱۰۱۳۲۳ لینک کوتاه

معاون وزیر خارجه روسیه:

توافقی در مورد راکتور آب سنگین اراک حاصل نشد

معاون وزیر خارجه روسیه و سرپرست هیات مذاکره کننده این کشور در مذاکرات ایران و ۱+۵ امکان دستیابی به توافق جامع هسته ای تا ضرب الاجل ۲۰ ژوئیه را واقعی دانست و گفت که اختلافات اساسی هنوز باقی است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، سرگئی ریابکوف پس از پایان دور پنجم مذاکرات ایران و گروه 1+5 در وین پایتخت اتریش گفت: اگرچه جزییات توافق جامع نهایی مشخص نشده اما امکان دستیابی به این توافق تا ضرب‌الاجل 20 ژوئیه واقعی است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایتارتاس، معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین تاکید کرد: لازم است تا توافق این‌گونه باشد که تدابیری اندیشه شود تا در مدت‌زمانی مشخص اعتماد جامعه جهانی در مورد صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را به وجود آورد و در این مدت‌زمان نباید محدودیتی در مورد برنامه هسته‌ای ایران وجود داشته باشد.

سرپرست هیات مذاکره‌کننده روسیه در ادامه نسبت به تهیه متن نهایی توافق جامع در مدت‌زمان تعیین‌شده ابراز امیدواری کرد و گفت: امکان دستیابی به این توافق واقعی است اما دستیابی به آن نیازمند وجود اراده سیاسی و تلاش است.

سرگئی ریابکوف یادآور شد: در دور اخیر مذاکرات ایران و گروه 1+5 در خصوص طراحی راکتور آب‌سنگین اراک که یکی از موارد مورد اختلاف این کشورهاست توافقی حاصل نشده است.