کدخبر: ۲۷۰۴۰۱ لینک کوتاه

نظرسنجی انجمن ملی اقتصاد بازرگانی آمریکا:

اقتصاد آمریکا در ۲۰۲۰ وارد رکود می‌شود

اقتصادنیوز؛ نتایج نظرسنجی ABC News نشان می‌دهد نیمی از کارشناسان اقتصادی آمریکا معتقدند اقتصاد این کشور در پایان سال ۲۰۲۰ وارد رکود می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ نظرسنجی انجمن ملی اقتصاد بازرگانی آمریکا از کارشناسان اقتصادی عضو خود نشان می‌دهد که نیمی از آنها بر این باورند که تا پایان سال ۲۰۲۰ اقتصاد آمریکا وارد رکود می‌شود.

نتایج این نظرسنجی همچنین می‌افزاید: سه چهارم این کارشناسان بر این باورند حتی اگر اقتصاد آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۰ وارد رکود نشود این اتفاق در سال ۲۰۲۱ رخ خواهد داد.

۱۰ درصد از این کارشناسان بر این باورند که این رکود طی سال جاری اتفاق خواهد افتاد و تنها ۱۱ درصد از آنها اعلام کردند اقتصاد آمریکا می‌تواند از سال ۲۰۲۱ بدون رکود عبور کند.

اقتصاد آمریکا پس از پایان رکود بزرگ اقتصادی در سال ۲۰۰۹ روند رشد را در پیش گرفت و در صورتی که روند رشد از ماه ژوئن سال جاری نیز عبور کند طولانی‌ترین روند رشد تاریخ اقتصاد آمریکا خواهد بود.

از سال ۲۰۰۹ تاکنون رشد اقتصادی آمریکا حدود دو درصد بوده است که البته نسبت به روندهای پیشین رشد اقتصادی این کشور میزان پایینی محسوب می‌شود.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که در کنار کنترل تورم دلیل اصلی طولانی شدن روند کنونی رشد اقتصاد آمریکا همین پایین بودن متوسط رشد بوده است.

این کارشناسان همچنین نظرات متفاوتی را درباره نحوه کاهش کسری بودجه آمریکا ارائه کردند به گونه‌ای که نیمی از آنها خواستار افزایش مالیات‌ها و نیمی دیگر خواستار کاهش هزینه‌های دولت بودند.