دفاع روسیه از شرکت های خود در برابر تحریم ایران

کدخبر: 248223
اقتصادنیوز : سخنگوی رییس جمهوری روسیه گفت: روسیه از منافع شرکت های خود در ایران از جمله در برابر تحریم های آمریکا دفاع خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «دمیتری پسکوف» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران تصریح کرد: بدون شک اقدامات لازم برای دفاع از منافع شرکت های روسی نه فقط در ایران بلکه در همه نقاط جهان بطور دایم بکار گرفته می شود. 

پسکوف گفت: نمی توانم بگویم که چه اقداماتی اندیشیده شده اما مطمئناً اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفته است. 

گفتنی است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه امسال خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام را اعلام کرد. 

آمریکا بخشی از تحریم ها علیه ایران را در تابستان گذشته دوباره بازگرداند و مسئولان این کشور وعده دادند که بخش دیگری از تحریم ها را که شامل صادرات نفت ایران می شود را از روز چهارم ماه نوامبر (13 آبان) اعمال کنند. 

مقامات ایران بارها در این خصوص گفته اند که تحریم های 13 آبان پیش تر اثرات خود را در اقتصاد ایران گذاشته و از این تاریخ به بعد اتفاق تازه ای رخ نخواهد داد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بتازگی گفته است که تهران بر اساس برنامه های خود به تحریم های آمریکا پاسخ خواهد داد.

وزیر امور خارجه ایران که با خبرنگار سی بی اس سخن می گفت از توضیح بیشتر درباره برنامه ها یا پاسخ ایران به این تحریم ها خودداری کرد و افزود: همانطور که رئیس جمهوری ترامپ گفت، می خواهم او حدس بزند.

 

تیتر یک
  • رفع مسمومیت برجام با دفع «قرص‌های سمی» ترامپ

    اقتصادنیوز: مارک فیتزپاتریک، معتقد است که جو بایدن به احترام تعهد انتخاباتی خود مبنی بر بازگشت به توافق هسته‌ای و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما