کدخبر: ۲۵۴۳۳۰ لینک کوتاه

۱۰ گوشی موبایل پرطرفدار هفته اخیر +مشخصات و تصویر

​اقتصاد نیوز:پرطرفدارترین گوشی‌های این هفته در جهان معرفی شدند و در میان آن‌ها دو گوشی تازه‌وارد دیده می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نظر می‌رسد گوشی‌هایی که از ماه نوامبر به بعد به عنوان محبوب‌ترین گوشی‌های جهان معرفی می‌شوند، تا مدت‌ها جایگاه ثابتی در این جدول داشته باشند که البته همین طور هم هست. جدول 10 گوشی پرطرفدار جهان در این هفته دچار تغییرات چندانی نشده است. باز هم این هفته شرکت شیائومی موفق شده به عنوان محبوب‌ترین برند در میان گوشی‌ها شناخته شود. مانند همیشه گوشی‌های میان رده در این جدول بیشترین سهم را دارند و تنها گوشی پرچمداری که در بالاترین رتبه جدول دیده می‌شود، Mate 20 Pro هوآوی است.

همانطور که گفته شد، گوشی میان رده شیائومی، Redmi Note 6 Pro در اینترنت و در بازار به محبوب‌ترین گوشی جهان تبدیل شد. این گوشی حدود سه هفته است که در همین رتبه جا خوش کرده است و گوشی میان رده شرکت سامسونگ را پایین‌تر از خود دیده است. پس از این گوشی، اولین گوشی سامسونگ با دوربین اصلی سه‌گانه یعنی Galaxy A7 مدل سال 2019 در رده دوم قرار گرفته است. با ثبات جدول 10 گوشی پرطرفدار جهان، این گوشی حدود سه هفته است که در همین جایگاه قرار دارد. رده سوم محبوب‌ترین گوشی‌های جهان هم در اختیار پرچمدار جدید و گوشی حرفه‌ای هوآوی قرار گرفته است. هوآوی Mate 20 Pro سه هفته است که جایگاه خود را به عنوان سومین گوشی پرطرفدار جهان قابت کرده و در این رتبه قرار دارد. بدین ترتیب می‌توان گفت گوشی‌های چینی اولین رتبه‌های جدول را به تصرف خود درآورده‌اند.

جالب است که در رده‌های میانی جدول دو گوشی به عنوان ترند جهان و گوشی‌های پرطرفدار مطرح شده‌اند که هنوز به صورت رسمی معرفی نشده و در بازار عرضه نشده‌اند. اولین گوشی تازه‌واردی که در رده چهارم 10 گوشی پرطرفدار جهان قرار گرفته Nokia 8.1 است که قرار است با یک طراحی جدید در بازار عرضه شود و دوربینی دوگانه با لنزهای زایس داشته باشد. گوشی دیگری که تازه پا به عرصه رقابت گذاشته و به عنوان یکی از گوشی‌های پرطرفدار این هفته معرفی شده و در رده ششم جدول قرار گرفته، Galaxy A8s سامسونگ است. شرکت کره‌ای سامسونگ هنوز این گوشی را به صورت رسمی معرفی نکرده است اما خبرهای منتشر شده اعلام کرده‌اند که این گوشی دارای نمایشگر Infinity-O است. دیگر گوشی‌هایی که در رده‌های میانی جدول قرار گرفته‌اند، Galaxy A9 سامسونگ و شیائومی Poccophone F1 هستند.

در رتبه‌های پایین جدول یک گوشی تازه‌وارد دیده می‌شود. با این وجود که تازه شایعاتی وجود دارد که شرکت ویوو قصد دارد یک گوشی با دو نمایشگر به نام NEX S2 معرفی کند، این گوشی به یکی از گوشی‌های محبوب جهان تبدیل شده است. گوشی آینده ویوو با دو نمایشگر و حلقه LED در پشت آن، این هفته در رتبه هشتم 10 گوشی پرطرفدار جهان قرار گرفته است. سامسونگ Galaxy S8 که با افت قیمت خود باز هم به عنوان ترند جهانی شناخته می‌شود، این هفته رده نهم را به خود اختصاص داده ست در حالی که هفته گذشته رتبه هفتم را در اختیار داشت. رتبه دهم این جدول هم در اختیار یک گوشی چینی دیگر، هوآوی Honor 8X است. گفتنی است، این گوشی هفته گذشته در رده ششم قرار داشت.

در ادامه می‌توانید جدول 10 گوشی پرطرفدار جهان و تغییرات رده‌بندی آن‌ها را مشاهده کنید.

۱۰ گوشی پرطرفدار این هفته (۳ دسامبر)

۱۰ گوشی پرطرفدار این هفته (۳ دسامبر)

۱۰ گوشی پرطرفدار این هفته (۳ دسامبر)