کدخبر: ۲۷۷۸۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
خوراکی های سرطان زا و خوراکی های کاهش دهنده ابتلا به سرطان را بشناسید

خوراکی های سرطان زا و خوراکی های کاهش دهنده ابتلا به سرطان را بشناسید

اقتصاد نیوز: سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزیاتو؛ امروزه سرطان بیماری بسیار شایعی در جهان است و میلیون‌ها نفر با آن گریبان‌گیر هستند. تشخیص و درمان سریع این بیماری می‌تواند در روند بهبود آن بسیار کمک‌کننده باشد.

یکی از عواملی که می‌تواند منجر به پیشگیری از ابتلا به سرطان باشد داشتن رژیم غذایی مناسب است. در این مطلب سعی کرده‌ایم شما را با مواد غذایی سرطان‌زا آشنا کنیم تا با حذف آن‌ها از رژیم غذایی خود، احتمال ابتلا به سرطان را در خود و خانواده‌تان کاهش دهید. البته اگر برای بعضی از این موارد روش طبخ درستی را به کار گیرید دیگر مشکلی برای سلامتی شما به وجود نمی‌آورند. اگر این کار را به طور جدی انجام دهید می‌توانید مسیر جدیدی را برای سبک زندگی خود برگزینید؛ اگرچه در خیلی از موارد ترک عادت بسیار سخت است.

مورد اول نوشابه است. نوشابه‌های گازدار هیچ‌گونه ارزش غذایی ندارند و با داشتن قند زیاد فروکتوز وارد بدن شما می‌کنند. این ماده در کبد باقی می‌ماند و باعث می‌شود بدن شما نسبت به سرطان آسیب‌پذیرتر باشد. از بین نوشیدنی‌های گازدار، نوشابه سیاه مخرب‌ترین نوع آن است که دارای رنگ مصنوعی نیز است که این ماده نیز سرطان‌زاست. پیشنهاد ما برای شما این است که هنگام مصرف نوشابه درنگ کنید و از آبمیوه‌های طبیعی استفاده کنید.

مورد دوم چیپس است. همگی می‌دانیم که چیپس یکی از تنقلات بسیار محبوب و پرطرفدار در میان همه‌ی سنین است. اما چیپس دارای مواد نگهدارنده، نمک، اسید چرب ترانس و ماده‌ی سرطان‌زای شناخته‌شده‌ای است. این ماده سرطان‌زا در همه موادی که در دمای بالا گرما می‌بینند و به شکل چیپس درمی‌آیند وجود دارد. بنابراین ترجیحا از مواد خوراکی که سرخ‌شدنی هستند دوری کنید.