کدخبر: ۲۸۱۵۳۴ لینک کوتاه

شایع ترین نوع لرزش اندامها

اقتصادنیوز: یک متخصص مغز و اعصاب گفت: لرزش در افراد مختلف می‌تواند نشانه ای بیماری‌های مغز و اعصاب باشد که یا به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای یا بروز عوارض مصرف داروها در حالات مختلف بروز کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز: دکتر فرزاد اشرافی با بیان این مطلب افزود: لرزش در اندام‌هایی نظیر دست، پا، فک یا گردن است که از نظر تقسیم بندی و در چه حالت و اندامی ‌باشد دسته بندی می‌شود.

وی افزود: لرزش در حالت استراحت، لرزش در حالت یک وضعیت خاص که مثلا دستش را بالا می‌آورد و از نظر ریتم و فرکانس هم دسته بندی می‌شود. شایع ترین علت لرزش در حالت استراحت بیماری پارکینسون غیر قرینه بوده یعنی تنها یک طرف بدن درگیر لرزش است. لرزش در حالت حرکت ممکن است در افراد جوان هم رخ دهد و معمولا سابقه خانوادگی دراین افراد مهم است.

اشرافی تاکید کرد: سوال مهمی‌که از افراد دارای لرزش قبل از هر اقدامی‌پرسیده می‌شود این است که آیا داروهای ضد افسردگی مصرف می‌کنند یا نه، مصرف این داروها معمولا نشانه‌های خود را به صورت لرزش در اندام‌ها نشان می‌دهد. ضمن اینکه برخی از داروهایی که برای رفع مشکلات ریوی هم مورد مصرف قرار می‌گیرد می‌تواند باعث ایجاد لرزش شود.

این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به حالتی خاص از لرزش دست بویژه در خانم‌ها، اضافه کرد: البته این لرزش بسیار خفیف است و اصطلاحا به آن لرزش فیزیولوژیک تشدید شده گفته می‌شود که البته خیلی موضوع جدی و نگران کننده‌ای نیست.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از بیماری‌ها در بدن می‌تواند ناشی از اختلال در کارکرد تیروئید باشد، تصریح کرد: پرکاری تیروئید در افرادی که تعریق زیاد، کاهش وزن ناگهانی، لرزش دست و ضربان قلب بالا دارند باید مورد بررسی قرار بگیرد و پس از آن درمان مناسبی برای افراد اتخاذ شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند