کدخبر: ۲۸۱۶۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

یک نماینده مجلس:‌باید دست رحمانی فضلی را می‌بوسیدم+عکس

اقتصادنیوز: نماینده شیروان که بوسه زدن او بر تصویر وزیر کشور در یک همایش، حاشیه‌ساز شده است در پاسخ به واکنش‌ها می‌گوید وقتی وزیری صادقانه کار می‌کند، به جای سوال و استیضاح، باید دستش را بوسید. رابطه من و آقای رحمانی‌فضلی رابطه پروتکلی وزیر و نماینده نیست. رابطه استاد-شاگردی است.

 

 

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از انتخاب عبدالرضا عزیزی، نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی آخر هفته گذشته در حاشیه همایش دهیاران و اعضای شورا‌های اسلامی روستا‌های خراسان‌شمالی دست به اقدامی متفاوت زد. در این برنامه که تصویری از عبدالرضا رحمانی‌فضلی به‌عنوان هدیه مجموعه مدیران ارشد استان برای وزیر طراحی ‌شده بود، نمایندگان مردم خراسان‌شمالی در مجلس، وزیر کشور و استاندار خراسان‌شمالی حضور داشتند. پس از رونمایی از این هدیه، ناگهان عبدالرضا عزیزی به سمت این قاب عکس حرکت کرد و تصویر وزیر کشور را بوسید.

*پیشکسوت و بزرگ شهر ماست

عزیزی در گفت‌وگو با ایرناپلاس در پاسخ به واکنش‌ها به این اقدامش اظهار می‌کند: اولاً رحمانی‌فضلی پیشکسوت و بزرگ شهر ماست. ایشان دوره چهارم نماینده شیروان بودند. ایشان نمایندگی مجلس، ریاست دیوان محاسبات کشور، ذی‌حساب در دفتر مقام معظم رهبری، معاون شورای‌عالی امنیت ملی، معاونت سیاسی صداوسیما و معاونت وزیر کشور را در کارنامه خود دارند. الان هم وزیر کشور هستند و در دو دوره متوالی بالاترین رای را از مجلس گرفته‌اند. در این مدت هم کارنامه کاملاً مشخصی در پاکدستی و سلامت داشته‌اند.

عزیزی می‌گوید: رابطه من و آقای رحمانی‌فضلی رابطه پروتکلی وزیر و نماینده نیست. رابطه استاد-شاگردی است و من شاگرد ایشان هستم. ایشان بزرگ شهر ما و استان ما هستند و برای ایشان حرمت قائلیم. من اصلاً توجه نمی‌کنم که ایشان وزیر است و من نماینده هستم و باید مواخذه و استیضاحش کنم. وقتی وزیری صادقانه کار می‌کند، به جای سوال و استیضاح، باید دستش را بوسید.

*رحمانی فضلی در سیل اخیر، یک ماه به خانه‌اش نرفت

نماینده شیروان اضافه می‌کند: مقام معظم رهبری می‌گویند که باید اتحاد داشته باشیم. اتحاد که فقط با حرف زدن محقق نمی‌شود و باید در عمل هم آن را اجرا کرد. وزیر کشور هم استاد، رفیق و همشهری ماست و من هم به‌شدت دوستش دارم. در جریان سیل اخیر ایشان یک ماه به خانه‌اش نرفت و بنابراین چه اشکالی دارد از او تشکر کنیم؟ کسی که خوب کار می‌کند باید به‌جای بوسیدن صورت و تصویرش، دستش را هم «ماچ» کرد.

*وزیر، رقیب پدرخانمم بود

او می‌افزاید: ضمناً لازم به توضیح است که ایشان در شیروان رقیب پدرخانم من بودند. پدرخانم من در دوره‌های دوم، سوم و پنجم نماینده مجلس بودند و آقای رحمانی‌فضلی در دوره چهارم نماینده شدند. در دوره نهم که من برای مجلس رأی آوردم نزد ایشان که رئیس دیوان محاسبات بودند، رفتم. به ایشان گفتم شما آن‌قدر بزرگ شده‌اید که در گذشته زندگی نکنید و ما هم این‌قدر می‌فهمیم که در گذشته زندگی نکنیم، ما باید گذشته‌های بد را فراموش کنیم و به آینده زیبا فکر کنیم. همان زمان به ایشان گفتم اگر برای شیروان یک کار انجام دهید من دو بار دست شما را «ماچ» می‌کنم، یک‌بار از طرف خودم و یک‌بار از طرف مردم. از آن زمان، ما وحدت را در شیروان احساس کردیم.

*در اغتشاشات دی‌ماه یک نفر هم در شیروان از خانه بیرون نیامد
عزیزی با بیان اینکه الان در شیروان وحدت بسیار خوبی بین نماینده مجلس، شهردار، فرمانده سپاه، نیروی انتظامی، اطلاعات، فرماندار، امام جمعه و همه آن‌هایی که در شهر مؤثرند، حاکم است اظهار می‌کند: نتیجه این اتحاد هم این بود که در اغتشاشات دی‌ماه 96 حتی یک نفر هم در شیروان از خانه‌اش بیرون نیامد که یک شعار بدهد. به همین دلیل من در تلویزیون از مردم تشکر کردم و گفتم ما پیام سکوت شما را شنیدیم. ما مشکلات معیشتی شما را هم می‌دانیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند