کدخبر: ۲۹۱۱۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تقاضای 80 نماینده کنگره آمریکا برای محاکمه ترامپ

تقاضای ۸۰ نماینده کنگره آمریکا برای محاکمه ترامپ

اقتصادنیوز: ۸۰ نماینده کنگره آمریکا خواستار عزل و محاکمه دونالد ترامپ رییس جمهور این کشور شدند .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه «الشرق الاوسط»، پس از پیوستن شماری جدیدی از نمایندگان گنگره به لیست موافقان بررسی روند استیضاح ترامپ، اکنون ۸۰ نماینده که آخرین نفر «جیم هیمس» نماینده دموکرات از ایالت «کنتیکت» و «جاستین آماش» نماینده جمهوریخواه از ایالت میشیگان بودند، موافق این طرح شده و خواستار محاکمه وی هستند.

بر اساس این گزارش، با این آمار اکنون بیش از یک سوم دمکرات‌های در کنگره که در مجموع ۲۳۵ نفر هستند، خواستار عزل ترامپ هستند.

الشرق الاوسط گزارش داد که پیوستن این دو نفر به موافقان طرح استیضاح ترامپ بخصوص هیمس که عضو کمیته اطلاعات در کنگره آمریکا است، بسیار بحث برانگیز شده، چرا که این کمیته طبق عادت اطلاعات سری و حساسی درباره بسیاری از مسائل دارد. آماش نیز از اولین عضو حزب جمهوریخواه در کنگره است که به شکل علنی خواستار عزل ترامپ شده است.

هیمس به دنبال موافقت با استیضاح ترامپ با بیان اینکه اکنون وقت آن رسیده که کنگره تحقیقاتی را برای محاکمه رئیس جمهوری آغاز کند، وی را به توهین به حقایق و حمله به مؤسسات امنیتی و اطلاعاتی و نادیده گرفتن قانون اساسی و فراموش کردن سوگندی که برای دفاع از آن یاد کرده، متهم کرد.

الشرق الاوسط افزود: اختلاف‌ها میان ترامپ و دمکرات‌ها در کنگره آمریکا اخیراً به دلیل تحقیقات مستمر آنها علیه ترامپ و امور مالی وی و خانواده و اطرافیانش افزایش یافته و درخواست ۸۰ نماینده برای استیضاح وی مقدمه‌ای برای عزل ترامپ است. اما به رغم افزایش شمار نماینده‌ها و پیوستن اعضای حزب جمهوریخواه به طرح استیضاح پیش بینی نمی‌شود که در آینده نزدیک نمایندگان کنگره بررسی این خواسته را آغاز کنند.

«نانسی پلوسی» رئیس کنگره آمریکا و از حزب دموکرات از ایالت کالیفرنیا اصرار دارد که شروع روند عزل ترامپ به نفع دموکرات‌ها نیست و باعث افزایش شانس وی برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ می‌شود.

به رغم اختلاف ظاهری میان پلوسی و «جرالد ندلر» رئیس کمیته قضائی کنگره از حزب دموکرات از نیویورک درباره مساله عزل ترامپ، اما هر دوی آنها اکنون مخالف آغاز تحقیقات علیه رئیس جمهوری بوده با این حال پلوسی تحت فشار شدید از سوی دموکرات‌ها در کنگره و طرفداران این حزب است.

نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی است که موافقان استیضاح ترامپ رئیس جمهوری آمریکا افزایش یافته است، به طوری که بیش از یک چهارم آمریکایی‌ها از استیضاح وی حمایت کردند.

این نظرسنجی در پی سخنان اخیر «رابرت مولر» بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده بسته شده در مورد مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا انجام شد. مولر گفت که اگر تیم وی مطمئن بود که ترامپ مرتکب جرم شده است، این مسأله را اعلام می‌کرد.

دولت ترامپ همچنین بتازگی احضاریه‌های صادره از طرف کنگره را نادیده گرفته، امری که انتقادهای دموکرات‌ها را در بر داشته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند