کدخبر: ۲۹۳۰۱۶ لینک کوتاه

انتقاد روسیه به رفتار برجامی ترامپ

دیپلمات روسیه: آمریکا طوری رفتار می‌کند گویی حامی برجام بوده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی یکشنبه از رفتارهای آمریکا در قبال «برجام» انتقاد کرد و از این کشور خواست با رفع تحریم‌ها زمینه اجرای کامل این توافق هسته‌ای با ایران را فراهم کند.

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از توصیف برجام با الفاظی نظیر «توافق وحشتناک»، «بدترین توافق تاریخ» و ... اردیبهشت‌ماه سال گذشته از این توافق خارج شد و تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند.

مقام‌های دولت ترامپ علی‌رغم این، بعد از تصمیم ایران برای کاستن از تعهدات خود در برجام در واکنش به بدعهدی‌های آمریکا و سایر طرف‌های غربی، رفتار متفاوتی در پیش گرفته‌اند و از ایران خواسته‌اند به تعهدات خود در توافق عمل کنند.

اولیانوف به این رفتار مقام‌های دولت آمریکا اشاره کرد و در توئیتر نوشت: «آمریکا در این یک سال بیشترین تلاش را برای تخریب توافق هسته‌ای انجام داد. از هفته گذشته دولت آمریکا طوری رفتار می‌کند که گویی حامی سرسخت توافق بوده و از ایران مطالبه می‌کند که شدیداً به آن پایبند باشد.»

وی در ادامه نوشت: «خروج از این تناقض راه دارد: تخریب توافق از طریق تحریم‌ها را متوقف کنید و این توافق به طور کامل اجرایی خواهد شد.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند