کدخبر: ۳۱۰۹۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نوبخت: ۲۹۰۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های عمرانی کشور پرداخت شد

نوبخت: ۲۹۰۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های عمرانی کشور پرداخت شد

اقتصادنیوز :معاون رئیس‌ جمهور گفت: امسال ۲۹ هزار میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های عمرانی کشور پرداخت شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، محمدباقر نوبخت امشب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان اظهار داشت: میزان پیشرفت ‌کار پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به طور جدی باید توسط دستگاه‌های اجرایی استان مورد بررسی قرار گیرد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به وضعیت 11 سد لاستیکی گیلان ابراز داشت: طبق آماری که توسط دستگاه اجرایی مرتبط ارائه شد برای تکمیل 4 سد لاستیکی استان حدود 64 میلیارد تومان توسط دستگاه اجرایی دریافت شد و هم‌اکنون مستلزم 30 میلیارد تومان اعتبار هستند.

معاون رئیس جمهور افزود: طبق آمار، برای تکمیل 7 سد لاستیکی دیگر گیلان نیز بالغ بر 41 میلیارد تومان توسط دستگاه اجرایی مرتبط دریافت شد و در حال حاضر حدود 105 میلیارد تومان در این زمینه پرداخت شده و میزان پیشرفت سدها نیز به طور میانگین بیش از 55 درصد است.

نوبخت با تأکید بر اینکه میزان پیشرفت اکثر طرح‌ها و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان باید به پیشرفت 100 درصدی برسد گفت: امروز هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد گیلان به بهره‌برداری رسید و مابقی واحدها نیز تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، معضل پسماند گیلان را بسیار جدی و نگران‌کننده اعلام کرد و افزود: در فاصله یک یا 2 ماه گذشته، حدود 180 میلیارد تومان تنها برای حل مشکلات پسماند 3 استان شمالی اختصاص یافت و حل این معضل در اولویت دولت قرار دارد و باید مجموع تلاش‌ها زیادتر شود. 

معاون رئیس جمهور، عملکرد کمیته امداد گیلان را در زمینه حل مشکلات محرومان مطلوب ارزیابی کرد و عنوان داشت: کمیته امداد جهت حل مشکلات محرومات اقدامات بسیار تأثیرگذار و مناسبی انجام داده و شاهد برنامه‌های خوب و اصولی در این زمینه بودیم.

نوبخت با اشاره به توسعه کشور و اشتغالزایی خاطرنشان کرد: طرح‌های عمرانی باید در مسیر اقتصاد مقاومتی اجرا شود و انتظار داریم که طرح‌ها و پروژه‌ها رها نشود و یک سایت کلی برای اقتصاد مقاومتی استان طراحی شود تا میزان اشتغالزایی و و پیشرفت پروژه‌ها در آن قابل مشاهده باشد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امسال بیش از 29 هزار میلیارد تومان در راستای تکمیل طرح‌های عمرانی کشور پرداخت شد ابراز داشت: بُعد دیگر در تولید اشتغال، توسعه طرح‌های تولیدی با ارائه تسهیلات بانکی است.

وی با اشاره به اینکه با بهره‌برداری پروژه‌های بالای 70 درصد در استان گیلان حدود 4 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود خاطرنشان کرد: در این راستا، سازمان صمت می‌تواند 2 هزار فرصت شغلی ایجاد کند و هزار فرصت شغلی نیز مربوط به بخش گردشگری و بخش کشاورزی باشد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند