اعتراف پکن به نادرست بودن آمارهای اعلامی درباره تلفات کرونا در چین

کدخبر: 333365
افتصادنیوز؛ مقام‌های شهر ووهان، مرکز اصلی شیوع کروناویروسضمن اذعان به وقوع اشتباه در آمار‌های اعلامی مبتلایان به ویروس کرونا، به‌طور ناگهانی در حدود ۵۰ درصد به شمار قبلی قربانیان بیماری ناشی از این ویروس افزودند.

به گزارش اقتصانیوز به نقل از انتخاب؛ مقام‌های شهر ووهان، مرکز اصلی شیوع کروناویروس به‌طور ناگهانی در حدود ۵۰ درصد به شمار قبلی قربانیان بیماری ناشی از این ویروس افزودند.

به گزارش «انتخاب»، مقام‌ها اکنون ۱۲۹۰ مورد از تلفات انسانی قبلی در این شهر را مربوط به کووید-۱۹ می‌دانند. به این ترتیب شمار کل قربانیان در ووهان به ۳۸۶۹ نفر افزایش یافته است.

مقام‌ها در شبکه‌های اجتماعی اظهار داشته‌اند که بسیاری از این موارد «اشتباه گزارش شده بود»، به تاخیر افتاده بود، یا به کلی در آمار در نظر گرفته نشده بود.

شمار تازه تلفات انسانی به شمار کلی و رسمی درگذشت‌های چین نیز افزوده و این رقم را به ۴۶۳۲ تن رسانده است که جهشی ۴۰ درصدی محسوب می‌شود.

آمار تازه در حالی ارائه شده که پکن با انتقادهایی در مورد نحوه ارائه اطلاعات، شفافیت در مورد رقم واقعی مبتلایان و تلفات انسانی، و اعتراضات و تردیدهای دیگر روبه‌رو است.

مقام‌های چینی بسیاری از انتقادها و تردیدها را رد کرده‌اند، هرچند تغییراتی در مدیریت بحران دادند و ممنوعیت‌های شدیدی در ووهان و مناطق دیگر وضع کردند.

مقام‌های چینی حدودا در دی ماه شروع به خبررسانی در مورد شیوع ویروسی «مرموز» در شهر ووهان در استان هوبی کردند.

«کمیسیون ملی بهداشت» چین گفته بود بیماران در فاصله ۱۲ تا ۲۹ دسامبر، ۲۱ آذر تا هشتم دی ماه، برای معالجه مراجعه کرده‌اند.

اما برخی دیگر گزارش‌ها حاکی‌ست نخستین مورد یا موارد تائیدشده‌ ابتلا به ویروس کرونای جدید، احتمالا در ۱۷ نوامبر-۲۶ آبان تشخیص داده شده‌است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما