کدخبر: ۳۵۳۵۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

محصول مشترک «Relief Therapeutics» و Aveptadil

دارویی که کرونا را ۳روزه درمان می‌کند

اقتصادنیوز: یک شرکت دارویی مستقر در ژنو به همراه شرکت آمریکایی اسرائیلی « Neuro RX» از کشف یک داروی جدید خبر داده‌اند که آزمایش بالینی آن بسیار موفقیت آمیز بوده و می تواند بدترین حالات ویروس کرونا را تنها در سه روز درمان کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک؛ محققان شرکت دارویی «Relief Therapeutics» که در ژنو سوئیس مستقر است به همراه یک شرکت آمریکایی-اسرائیلی به نام «Neuro RX» از کشف یک داروی جدید خبر دادند که آزمایش بالینی آن بسیار موفقیت آمیز بوده است.

نام این دارو «RLF-100»یا «Aveptadil» است و این دو شرکت اعلام کردند که می تواند در سه روز موارد حاد ابتلا به ویروس کوید ۱۹ را درمان کند.

پیش از این سازمان غذا و داروی آمریکا در ماه ژوئن به این دارو اجازه استفاده در مواقع اضطراری و برای معالجه حالت های حاد تنفسی برای مبتلایان به ویروس کرونا را داد.

طبق اعلام رویترز این داروی جدید در مرحله دوم آزمایش روی ۷۰ بیماری که وضعیت وخیمی داشتند مورد آزمایش قرار گرفت.

این دو شرکت در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که گزارش اولیه استفاده از دارو نشان از تاثیر گذاری سریع آن می دهد و پزشکان بیمارستان هوستون متدیست هم این را تایید کردند.

طبق اعلام این شرکت این داروی جدید توانست که یک مرد ۵۴ ساله را که از پیوند ناموفق ریه رنج می برد بدون نیاز به دستگاه تنفسی و در مدت ۴  روز بهبود بخشد.

ویروس کرونا بیش از ۸ ماه است که مهمان ناخوانده جهان است و در این مدت افراد زیادی جان خود را از دست داده اند و شمار مبتلایان هم روز به روز در حال افزایش است. تا کنون بیش از ۱۸ میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند و نزدیک ۷۰۰ هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.

هنوز هیچ واکسنی برای ویروس کرونا به صورت قطعی تایید نشده است اما چند داروی موثر تولید شده اند که باعث شده تا امیدواری های زیادی به وجود آید.

لقاح ضد کوفید-19

این مطلب برایم مفید است
226 نفر این پست را پسندیده اند