کدخبر: ۳۵۹۲۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

درخواست عجیب ترامپ از شهروندان آمریکا؛ در انتخابات دوبار رای دهید!

اقتصادنیوز:دونالد ترامپ بامداد پنجشنبه در اقدامی عجیب گفت که برای آزمایش کردن سیستم رای‌گیری پستی، مردم آمریکا باید در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ دو بار رای بدهند.

به گزارش اقتصادنیوز  از تارنمای آکسیوس، بر اساس آخرین نظر سنجی‌ها شانس پیروزی ترامپ که در برابر جو بایدن کاهش یافته است، در کارولینای شمالی گفت: مردم باید یک بار از طریق پست و بار دیگر شخصاً در جریان انتخابات (به صورت حضوری) رأی دهند. 

ترامپ افزود: اجازه دهید مردم در انتخابات یک بار به صورت پستی رای دهند و یک بار هم در پای صندوق رای حاضر شوند. اگر رای گیری پستی آنگونه که می‌گویند درست انجام شده باشد، آنها به صورت حضوری نخواهند توانست رای بدهند.

به گفته رییس جمهوری آمریکا، اگر انتخابات جدول بندی شده باشد، آنها می‌توانند رأی دهند و این همان کاری است که باید انجام دهند.

ترامپ درحالی مردم آمریکا را به دوبار رای دادن تشویق می کند که این اقدام غیرقانونی است. 

رییس جمهوری آمریکا ۲ ماه قبل از آغاز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ برگزاری انتخابات از طریق پست الکترونیک را تضعیف می‌کند. 

دموکرات‌های آمریکا در پی رأی‌گیری پستی در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) هستند اما ترامپ قصد دارد راه‌های رأی‌گیری پستی را مسدود کند. او این نوع رأی‌گیری را خطری برای انتخاب مجدد خود می‌داند.

ترس ترامپ از این است که با افزایش امکان رأی‌گیری پستی، شانس او برای انتخاب مجدد به ریاست جمهوری کمتر شود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار می‌شود. در نظرسنجی‌هایی که تا کنون صورت گرفته، جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ به طور محسوسی جلوتر از اوست.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند