کدخبر: ۳۰۲۲۹۲ لینک کوتاه

دارالارشاد اردبیل برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر اجتماع روز تاسوعا و عاشورا آماده است

اقتصاد نیوز: پایتخت حسینیت هم‌اکنون آماده برگزاری اجتماع عظیم حسینیان در تاسوعا و عاشورای حسینی است و همه چیز برای این اجتماع باشکوه محیا شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ در حال‌حاضر میدان عالی قاپوی‌ اردبیل به صورت ویژه ساماندهی و بیرق‌های مشکی در این میدان برافراشته شده تا باری دیگر در تاسوعا و عاشورای حسینی مراسم باشکوهی در دارالارشاد برگزار شود.

مراسم اجتماع حسینیان روز نهم و دهم ماه محرم در اردبیل زبانزد خاص و عام است و همه‌ ساله برای شرکت در این مراسم علاوه بر استانهای همجوار از دیگر کشورها نیز مردم خود را به این مراسم می‌رسانند.

تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه اجتماع عظیم مردم حسینی اردبیل در تاسوعا و عاشورای حسینی انجام گرفته تا باری دیگر مردم اردبیل عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس اباعبدالله‌الحسین (ع) و یاران باوفایش نشان دهند.

فردا حماسه بزرگی در اردبیل رخ می‌دهد

استاندار اردبیل گفت: همه‌ چیز برای برگزاری اجتماع حسینیان در تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل انجام شده است و حماسه بزرگی در این دو روز در اردبیل رخ می‌دهد.

اکبر بهنام‌جو تصریح کرد: مراسم عزاداری اردبیلی‌ها در دنیا زبانزد است و اجتماع حسینیان در روز تاسوعا و عاشورای حسینی حال و هوای دیگری دارد که امسال هم همانند سالهای گذشته همگان نظاره‌گر این اجتماع و عشق خالص مردم استان خواهند بود.

وی گفت: جلسات و برنامه‌های مختلفی برای هماهنگی مراسم تاسوعا و عاشورا در اردبیل برگزار شد و در حال‌حاضر همه چیز آماده است تا شاهد اجتماع عظیم مردم در اردبیل باشیم.

خدمات‌رسانی بی‌ کم و کاست به عزاداران مبنای کار است

فرماندار اردبیل گفت: در روز تاسوعا و عاشورای حسینی خدمات‌دهی به عزاداران مبنای کار است و در این زمینه هیچ گونه دغدغه‌ای وجود ندارد.

جواد زنجانی تصریح کرد: محدودیت‌های ترافیکی نیز در شهر اردبیل انجام می‌شود و از همشهریان تقاضا داریم در صورت نبود نیاز از آوردن خودروهای شخصی خود در خیابان‌ها خودداری کنند.

وی گفت: فردا باری دیگر پایتخت حسینیت، اردبیل شاهد اجتماع باشکوهی خواهد بود که همه دنیا را متحیر می‌سازد.

نوای یاحسین در اردبیل طنین‌انداز می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز از آمادگی شاعران و مداحان حسینی اردبیل برای برگزاری اجتماع تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: اجتماع تاسوعا فردا از ساعت 13:30 در میدان عالی قاپوی اردبیل آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده تصریح کرد: انتظار می‌رود باری دیگر حماسه بزرگ فرهنگی در پایتخت فرهنگ حسینی ایران رخ دهد و شاهد رویداد بزرگ اجتماع حسینیان در اردبیل باشیم.

آری فردا همزمان با روز نهم محرم و تاسوعای حسینی نوای یاحسین از میدان عالی قاپوی اردبیل طنین‌انداز می‌شود.

اجتماع بزرگ تاسوعا و عاشورای حسینی اردبیل از شبکه‌های سراسری و استانی و بین‌المللی پخش می‌شود تا همگان شور حسینی را در اردبیل نظاره‌گر باشند.

آری فردا از جای جای ایران و دنیا به اردبیل می‌آیند تا در اجتماع تاسوعای حسینی عشق و ارادت خود را به ابی‌عبدالله (ع) و یاران آن حضرت ابراز کنند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند