برجام زیر ذره بین معامله گران بازار ارز؛

عقب نشینی همزمان قیمت دلار ، سکه و درهم

کدخبر: 469185
اقتصادنیوز : بازار ارز و طلا در اولین روز این هفته شاهد عقب نشینی قیمت دلار ، قیمت طلا و قیمت سکه بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز و طلای تهران در اولین روز این هفته شاهد عقب نشینی قیمت دلار ، قیمت سکه و  قیمت طلا بود. قیمت دلار در بازار امروز شنبه 25 دی 1400 نسبت به روز پنجشنبه  گذشته 210 تومان پایین تر بود و با 27 هزار و 740 تومان معامله شد. در بازار متشکل ارزی  هم قیمت دلار امروز افت کرد. قیمت دلار در این بازار امروز 79 تومان کاهش یافت و با 26 هزار و 180 تومان معامله شد. 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی چند؟ 

صرافی ملی هم  امروز شنبه 25 دی 1400  قیمت دلار و قیمت یورو را برای خرید و فروش اعلام کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۵,۹۹۰ (بیست و پنج هزار  و  نهصد و نود تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۶,۵۱۵  (بیست و شش هزار وپانصد و پانزده  تومان) اعلام شد. همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو  ۲۹,۱۰۴ ( بیست و نه هزار وصد و چهار تومان) و قیمت فروش یورو  ۲۹,۶۹۱ (بیست و نه هزار و ششصد و نود و یک  تومان) است.

قیمت درهم پایین رفت

قیمت درهم در بازار ارز  امروز همزمان با کاهش قیمت دلار پایین رفت. درهم امروز 70 تومان از عصر روز پنجشنبه  گذشته ارزان تر بود و با 7 هزار و 620 تومان معامله شد.با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد  27 هزارو 988 تومان به دست می‌آمد که اندکی نسبت به قیمت  دلار در بازار بالا تر بود. 

افت قیمت سکه و طلا 

قیمت اونس طلا در بازار جهانی امروز 3 دلار کاهش یافت و با 1818 دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم امروز قیمت طلا 18 عیار و قیمت سکه امامی نزولی بود. قیمت طلا 18 عیار امروز 19 هزار و 900 تومان ارزان تر آخرین روز معاملاتی هفته گذشته بود . این فلز زرد رنگ امروز بر روی 1 میلیون و 209 هزار و 500 تومان معامله شد. قیمت سکه هم امروز با 12 میلیونو 315 هزر تومان معامله شد که نسبت به روز پنجشنبه گذشته افت 90 هزارتومانی را نشان می دهد. با احتساب قیمت 27 هزار و 730 تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه 11  میلیون و 873 هزار تومان به دست آمد و حباب سکه نیز 3.72 درصد بود.

سیگنال های مثبت و منفی برجام در بازار ارز تهران 

بازار ارز تهران همچنان به مذاکرات هسته ای  وین چشم دوخته است  و اخبار برجام در بازار دلار به زیر ذره بین معامله گران نرخ ارز رفته است. 

روز گذشته یک منبع در مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین اتریش به شبکه خبری المیادین خبر داد که اختلافات در مذاکرات کاهش یافته و به نقاط معدودی منحصر شده‌اند. یکی از این اختلاف‌ها بر سر درخواست ایران برای اخذ تضمین در خصوص عدم خروج مجدد آمریکا از توافق است. 

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در کنفرانسی خبری پس از نشست غیررسمی شورای روابط خارجه در فرانسه گفت که احتمال حصول توافق بر سر برنامه جامع اقدام مشترک با ایران وجود دارد. وی ادامه داد: به نظرم ما داریم به پایان فرایند بسیار طولانی می‌رسیم که من و همکارانم را مشغول کرده بود.

بورل افزود: اما جو حال حاضر از زمان پیش از کریسمس بهتر است. قبل از کریسمس من بدبین بودم اما امروز به نظرم حصول توافق امکان‌پذیر است. ما باید به کارمان سرعت ببخشیم چراکه اگر ایران قدرت هسته‌ای شود چیزی برای مذاکره باقی نمی‌ماند چراکه توافق می‌خواهد جلوی همین کار را بگیرد.

جنیفر ساکی ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم  دربار برجام  گفت:  «زمان حساسی است، با آنکه پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین حاصل شده است. اگر به زودی به تفاهم و بازگشت به پایبندی دوجانبه [به برجام] نرسیم مجبور خواهیم شد مسیر متفاوتی را بررسی کنیم.»

 
 
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی