آمریکا، اسرائیل را تنها گذاشت

کدخبر: ۶۲۷۳۲۸
معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده از عملیات نظامی اسرائیل در رفح «بدون برنامه‌ریزی جدی» در ارتباط با بیش از یک میلیون غیرنظامی آواره حمایت نمی‌کند.
آمریکا، اسرائیل را تنها گذاشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا پاتل در یک نشست خبری گفت: «انجام چنین عملیاتی در حال حاضر بدون برنامه‌ریزی و کمی فکر در منطقه‌ای که پناهگاه یک میلیون نفر است، فاجعه خواهد بود».

یک افسر اطلاعات ارتش اسرائیل اعلام کرد که از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

وی افزود که که ایالات متحده از چنین عملیاتی بدون برنامه‌ریزی حمایت نمی‌کند «زیرا این عملیات بر وضعیت بیش از یک میلیون نفر که در آنجا پناه گرفته‌اند» تأثیرگذار است. در این عملیات همچنین باید تأثیرات بر کمک‌های بشردوستانه و خروج ایمن اتباع خارجی در نظر گرفته شود. 

خبر مرتبط
بایدن اعتراف کرد/ حملات نتانیاهو به غزه بیش از حد است

«جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی تاکید کرد که واکنش اسرائیل به حمله حماس بسیار بیش از حد است و از حد مجاز فراتر رفته است.

پاتل همچنین گفت که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده، این موضوع را در دیدار روز چهارشنبه  با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل، روشن کرد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره گزینه پیش روی بیش از یک میلیون نفر در رفح که نمی‌توانند به شمال غزه و مناطق جنوبی که عملیات نظامی اسرائیل در آن در جریان است بروند، گفت: «اینها پرسش‌های قانونی است که ما معتقدیم اسرائیلی‌ها باید به آنها پاسخ دهند».

وزارت دادگستری آمریکا در دو پرونده جداگانه چند نفر را به تلاش برای صادرات غیرقانونی و طرح‌ریزی برای انتقال فناوری و اطلاعات حساس ایالات متحده به ایران و چین متهم کرد.

پاتل مدعی شد: «ما هنوز هیچ مدرکی مبنی بر برنامه‌ریزی جدی برای چنین عملیاتی» در رفح دریافت نکرده‌ایم.

نتانیاهو چهارشنبه گذشته به طور علنی گفته بود که «ارتش اسرائیل برای جنگ در رفح آماده می‌شود». 

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی