کدخبر: ۱۴۷۳۵۲ لینک کوتاه

محسن جلالپور

درباره کیارستمی 

.

چرا دروغ؟ راستش من خیلی فرصت فیلم دیدن ندارم. از فیلم های عباس کیارستمی دو فیلم خانه دوست کجاست و طعم گیلاس را دیده‌ام. شاید فیلم های دیگر او را هم دیده باشم ولی خاطرم نیست.اصلا چه اهمیتی دارد که یک آدم گرفتار فیلم‌های فیلم‌ساز بزرگی نظیر عباس کیارستمی را دیده باشد؟

اما یک چیز را خوب می‌فهمم.عباس کیارستمی پرچمدار جهانی شدن سینمای ایران است. با فیلم‌های او بود که جهان، سینمای ایران را شناخت.گاهی در مذاکره با طرف های خارجی،می شنیدم که در کنار مزیت های ایران و اقتصاد ایران، نامی هم از او و دیگر هنرمندان بزرگ ایرانی برده می شد. ولی مگر ما چند هنرمند داریم که آثارشان جهانی شده است؟مگر ماچه تعداد هنرمند، ورزشکار و دانشمند داريم كه حاضر باشند با قبول بسياری از مشقت‌های داخلی، در ايران کار کنند و نام ایران را در دنیا مطرح کنند؟
همین قدر می‌دانم که اقتصاد ایران فردی چون عباس کیارستمی را کم دارد. فردی که اقتصاد ایران را به جهان بشناساند. فردی که بازارش محدود به راسته بازارهای خودمان نباشد.

حالا او رفته است. دیگر میان ما نیست اما نه فقط سینمای ایران که سینمای جهان داغدار او شده است. به خانواده محترمش و به جامعه هنری ایران و به همه مردم عزيز كشورم به خاطر فقدان این فیلمساز و مرد بزرگ تسلیت می‌گویم.

منبع:

https://telegram.me/mohsenjalalpour