کدخبر: ۳۴۲۳۹۳ لینک کوتاه

معرفی گران‌ترین شهرهای دنیا برای مهاجران

​اقتصادنیوز: از میان ده شهر گران قیمت جهان برای مهاجران، شش شهر در آسیا قرار دارند. هنگ کنگ با وجود ماه‌ها اعتراض، برای دومین سال پیاپی در رتبه نخست قرار گرفت. عشق آباد و توکیو نیز در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از دویچه وله، براساس گزارش سالانه  مرسر، شش شهر آسیایی در میان ده شهر گران قیمت جهان برای مهاجران قرار گرفتند. هنگ کنگ به دلیل قیمت بالای مسکن، برای دومین سال پیاپی به عنوان گران ترین شهر جهان انتخاب شد.

این بررسی 200 مورد هزینه را در 209 شهر اندازه گیری است. این موارد شامل مسکن، حمل و نقل، مواد غذایی، پوشلک، کالاهای خانگی و سرگرمی هستند.

دومین شهر پر هزینه, پایتخت ترکمنستان، عشق آباد بود که با هزینه های بالای واردات کالا و مواد اولیه رو به رو است. سومین شهر این لیست، توکیو است. سنگاپور و نیویورک در رتبه های  پنجم و ششم قرار دارند. سه شهر سوئیس، زوریخ، برن و ژنو به ترتیب در رده های چهارم، هشتم و نهم قرار دارند. شانگهای و پکن نیز در جایگاه های هفتم و دهم قرار گرفتند.

طبق این گزارش، گران ترین شهر آفریقا، انجمینا پایتخت کشور چاد است که در رتبه ی پانزدهم، پیش از سانفرانسیسکو قرار گرفته است. پایتخت نیجریه، لاگوس نیز پیش از لندن و در رتبه ی هفدمین شهر گران قیمت جهان جای گرفت. تل آویو و دوبی به عنوان گران ترین شهرهای خاورمیانه به ترتیب در رتبه های دوازدهم و بیست و سوم لیست قرار دارند. براساس این بررسی، ارزان ترین شهرهای جهان، شهرهای تونس و ویندوهک بوده اند.

لیست مرسر، هزینه های زندگی برای مهاجران را بررسی می کند. رتبه بندی امسال نشان داد هزینه های زندگی برای مهاجران در شهرهای آسیایی و آفریقایی در حال افزایش است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند