وعده ترامپ به ایران: سریع ثروتمند خواهید شد

کدخبر: 361695
اقتصاد نیوز : رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با نخست وزیر اسرائیل مدعی شد واقعا معتقد است ایران می‎خواهد به توافق برسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ روز سه‌شنبه در دیدار بنیامین نتانیاهو که برای امضای پیمان عادی‌سازی امارات متحده عربی و بحرین به واشنگتن سفر کرده است، این ادعا را مطرح کرد.

وی افزود: آنها(ایران) اوقات بسیار سختی را پشت سر گذاشته‌اند. من می‌خواهم معامله‌ای انجام دهم که برای ایران عالی باشد. ایران بسیار خوشحال خواهد شد، آنها بسیار سریع ثروتمند خواهند شد.

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا که هرگز کسی نگران سیاسی‌کردن کاخ سفید نیست، افزود ایرانیان قبل از انتخابات توافقی انجام نخواهند داد زیرا آنها امیدوارند که "توافق بهتری" با "جو بایدن خواب‌آلود" انجام دهند.

ترامپ اظهارات مشابهی را در دیدار عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات متحده عربی هم تکرار کرده بود.

وی در پاسخ به سوالی درباره کشورهای دیگر عربی و مسلمان که آیا با اسرائیل صلح می‌کنند، گفت: "ما با پنج یا ۶ کشور دیگر در حال مذاکره هستیم و آنها به زودی به این توافق می‌پیوندند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره فروش هواپیماهای F-۳۵ به امارات متحده عربی هم اظهار کرد: بسیار آسان انجام خواهد شد.

ترامپ در پاسخ به اینکه چرا کسی از فلسطین در این مراسم دعوت نشده است، گفت: آنها می‌بینند چه اتفاقی می‌افتد و با شوخی گفت حتی "بی بی" از جنگ خسته می‌شود.

نتانیاهو هم در این دیدار اظهار کرد: ترامپ را به خاطر "بزرگترین پیروزی دیپلماتیک تاریخ خود" ستایش می‌کند.

ترامپ پاسخ داد: "ما اسرائیل را دوست داریم و احترام زیادی برای کشوری که بسیار زیبا قدم برداشته است، قایلیم."

ترامپ، پیش از این با وزیران خارجه بحرین و امارات متحده دیدار کرد تا زمینه بهتری برای امضای پیمان عادی‌سازی روابط این ۲ کشور حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی فراهم آید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما