کدخبر: ۲۴۲۶۹۸ لینک کوتاه

جرا به علیرضا جهانبخش در انگلیس فرصت بازی نمی رسد؟

اقتصاد نیوز:شرایط این روزهای بازیکنانی که با سرو صدای فراوان در تابستان پیراهن برایتون را برتن کردند به سوژه ای جالب برای روزنامه نگاران جزیره تبدیل شده از جمله علیرضا جهانبخش.

به گزارش اقتصاد نیوز،برایتون آلبیون از آن دست باشگاه هایی بود که تابستان پر هزینه ای را تجربه کرد. 11 خرید با هزینه ای بالغ بر بیش از 65 میلیون پوند از جمله ولخرجی هایی بود که کریس هیتن سرمربی ایرلندی روی دست سران این باشگاه گذاشت به این امید که بتواند فصلی درخشان تر از فصل قبل برای آنها و طرفداران در آمکس استادیوم رقم بزند. 

اما با گذشت 7 هفته از فصل جدید نه تنها نتایج بهبود پیدا نکرد بلکه خریدهای جدید باشگاه نیز هیچ درخششی نداشتند و تنها جز یکی دو نفر سایر آنها به ترکیب اصلی هم نرسیدند حتی گران ترین خرید تاریخ باشگاه که تمامی رکوردهای نقل و انتقالاتی را با کوچ از هلند به جزیره شکست. علیرضا جهانبخش با حضور تنها 97 دقیقه ای در هفت هفته باعث شد تا یکی از رونامه نگاران مطرح برایتون در گزارشی به شرایط او و سایر خریدهای جدید بپردازد و امیدوار باشد که باشگاه مبلغی در حدود 50 میلیون پوند را دور نریخته باشد.

سام پرستون نویسنده انگلیسی در پاسخ به این سئوال که نظرش در مورد خریدهای جدید برایتون چیست، گفت:« واقعا هنوز چیز زیادی از آنها ندیدیم. کریس هیتن ترجیح می دهد صبور باشد و تا بعد از بازی های ملی ماه اکتبر صبر کند تا به آنها زمان کافی برای بازی بدهد. تنها مارتین مونتویا در دفاع راست و ایو بیسوما در خط میانی بیش از یک بازی در ترکیب اصلی قرار گرفتند آن هم به خاطر مصدومیت برونو و گروس بود».

 


این نویسنده انگلیسی اما در مورد گران ترین خرید تاریخ برایتون هم حرف های جالبی به زبان آورد و افزود:« مورد تعجب برانگیز، علیرضا جهانبخش است که گران ترین خرید تاریخ باشگاه لقب گرفت. او در چند دیداری که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفت، پرجنب و جوش نشان داد اما تا زمانی که هیتن به بازیکنانی مانند علیرضا، فلورین آندونه و برناردو زمان کافی برای بازی ندهد، دشوار است قضاوت کنیم آیا خریدهای هوشمندانه ای داشتیم یا 50 میلیون پوند را مثل آشغال، هدر دادیم».

کسب یک برد، دو تساوی و چهار شکست در هفت هفته ابتدایی لیگ جزیره و ایستادن در جایگاه پانزدهمی باعث شد تا اوضاع برای کریس هیتن سرمربی ایرلندی نامساعدتر از پیش بینی ها پیش برود به خصوص با ریخت و پاش هایی که او در تابستان داشت و از سوی رسانه های جزیره جزو ولخرج ترین مربیان لقب گرفت. همین وضعیت در آستانه جدال حساس شاگردان او با وستهام در آغاز هفته هشتم لیگ برتر که فردا شب به میزبانی آمکس استادیوم برگزار می شود او و شاگردانش را به سوژه رسانه ها تبدیل کند. جدالی که انتظار می رود علیرضا جهانبخش قبل از بازگشت به ایران برای شرکت در اردوی تیم ملی طعم حضور در ترکیب اصلی را بچشد.

منبع: ورزش سه