یکی از دلایل پا درد کمبود آب است

کدخبر: 264936
اقتصادنیوز : نوشیدن آب کافی نه تنها برای سلامت پوست و قلب مناسب است بلکه به کاهش وزن نیز کمک می کند و درست ننوشیدن آب هم ممکن است باعث بروز بیماری هایی شود که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پرشین وی؛ هر انسانی باید در طول شبانه روز ۸ لیوان آب بنوشد فواید نوشیدن آب بر کسی پوشیده نیست اما گاهی کم آبی بدن و ننوشیدن آبی کافی برای بدن می تواند بسیار مضر و بروز بیماری های زمینه ای شود کم شدن آب بدن می تواند به کاهش املاح بدنی بینجامد و این به خودی خود باعث دردهایعضلانی می گردد.

علت های درد پا

بیدار ی شبانه به علت درد پا تجربه خوبی نیست. علت درد در بیشتر موارد گرفتگی، زمین خوردن، پیچ خوردگی و آسیب دیدن استخوان ها، عضله و مفصل است. به نوشته «Thirdage» پادرد ممکن است به دلیل کم آبی یا کار کشیدن بیش از حد از عضله باشد. هنگامی که سرگرم فعالیت هستید، تمام قسمت های بدن درگیر می شود و فشار بیش از حدی را روی برخی از قسمت های بدن وارد می کند که آن زمان متوجه نمی شوید.

ولی هنگام خواب شب درد پا که نشانه خستگی بیش از حد است به سراغ شما می آید. در برخی موارد بیماری های حاد مانند دیابت، اعتیاد به مشروبات الکلی، سرطان و کمبود ویتامین به درد هر دو پا منجر می شود. برخی بیماری ها نیز باعث ضعف در پا و در نتیجه درد پا می شود.

علت های درد پا و رابطه آن با کم آبی بدن

علت درد پا: * کم شدن آب بدن یا پایین بودن میزان پتاسیم، سدیم، کلسیم یا منیزیم در خون. * خستگی مفرط عضله یا وارد شدن فشار بیش از حد به عضله * افراط در ورزش یا نگه داشتن عضله ای در یک حالت به مدت طولانی * نشستن طولانی مدت در یک حالت که به گرفتگی شدید عضله می انجامد.

* برخی افراد نیز بدون دلیل خاصی مستعد به درد پا هستند. پیش گیری: * مایعات به اندازه کافی مصرف کنید زیرا کم آبی علت اصلی گرفتگی عضله است. * کشش پس از ورزش اهمیت زیادی دارد. از ورزش بیش از حد بپرهیزید تا بر اثر فشار آمدن روی عضله درد به وجود نیاید. * به آرامی عضله گرفته را بکشید و ماساژ دهید. * از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات بپرهیزید. * هنگامی که روی تخت دراز کشیده اید انگشتان پا را به آرامی به طرف زانو بالا بکشید.

۱ ــ آب و سلامت پوست

قبل از هر چیز باید بدانید آب منبع خوبی برای سلامت پوست است و با از بین بردن سموم بدن باعث شفافیت طبیعی پوست شما خواهد شد. خطوط ریز و شیارهای پوست به‌هنگام کمبود آب، بیشتر و عمیق‌تر می‌شوند. نوشیدن آب باعث چاق‌تر شدن سلول‌های پوستی و کاهش چین و چروک و جوان کردن پوست می‌شود. همچنین آب باعث بهبود بخشیدن به جریان خون در پوست می‌شود و پوست را از وجود ناخالصی‌ها پاک می‌کند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می‌کند.

علت های درد پا

کاهش املاح بدنی ناشی از کم نوشیدن آب است

۲ ــ آب و سلامت قلب

با نوشیدن مقدار آب توصیه‌شده در روز، می‌توان از بروز حملات قلبی پیشگیری کرد و یا احتمال ابتلا به آن را کاهش داد. طی تحقیق منتشره در نشریه آمریکایی اپیدمیولوژی، احتمال مرگ ناشی از حملات قلبی، در کسانی که روزانه بیش از ۵ لیوان در روز آب می‌نوشند نسبت به کسانی که کمتر از ۲ لیوان در روز آب می‌نوشند، ۴۱ درصد کاهش می‌یابد.

۳ ــ آب و انرژی بدن

میزان انرژی در کسانی که روزانه به‌مقدار کافی آب می‌نوشند نسبت به افرادی که بدنشان با کمبود آب روبه‌روست، از سطح بالاتری برخوردار است. کم‌آبی در بدن می‌تواند منجر به سستی و خواب آلودگی و در نهایت ضعف عضلات و سردرد شده و همچنین سوخت و ساز بدن را کاهش دهد. درد قسمت پایینی کمر و آرتریت ستون فقرات نشانه کمبود آب در ستون مهره‌ها و دیسک‌ها است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما